Cardano
-1.5%
Cardano

خرید ارز دیجیتال کاردانو

CARDANO ADA

$ 1.33

37,372 تومان

-1.5%

$ 1.33

37,372 تومان

نمودار تغییرات قیمت کاردانو

کاردانو نسل سوم بلاک چین است که از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند و جایگیزینی کارآمد برای شبکه‌ای اثبات کار (PoW) است. کاردانو مقیاس پذیری، قابلیت همکاری و پایداری بیشتری را نسبت به شبکه‌های مبتنی بر اثبات کار ارائه می‌دهد؛ از این رو تایید تراکنش‌ها و هزینه‌ی آن محدود می‌شود.

برخلاف بسیاری از رمز ارزها که از اثبات کار استفاده می‌کنند، کاردانو از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو، به پیامدهای الگوریتم اثبات کار در شبکه‌های بلاک چین پی برده و پس از آن توسعه کاردانو و توکن ADA را در سال 2015 آغاز کرد و سرانجام در سال 2017 شبکه‌ی کاردانو را راه اندازی کرد.

به گفته‌ی یکی از توسعه دهندگان کاردانو، این شبکه  اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین است که با فلسفه علمی و تحقیقات دانشمندان طراحی شده است. هر مرحله یا دوره توسعه، در نقشه راه کاردانو، با چارچوب مبتنی بر تحقیق انجام شده است.

تا 20 ژوئن 2021 ، 71.59٪ از ارز دیجیتال کاردانو، در 2626 استخر فعال با ارزش تقریبی 31/4 میلیارد دلار استیک شده است.

 • کاردانو یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن یک پلتفرم توسعه برنامه غیر متمرکز (DApp) با دفتر کل و قراردادهای هوشمند قابل تأیید است. 
 • کاردانو در پنج مرحله ایجاد می شود: بنیادگذاری، تمرکززدایی، قراردادهای هوشمند، مقیاس بندی و حکمرانی.
 • کاردانو بر اساس پروتکل Ouroboros اجرا می‌شود.
 • توکن بومی کاردانو "ADA" نام دارد.

خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو در پینگی

 

برای خرید کاردانو در بازار پینگی باید مراحل زیر را طی کنید:

 

 1. ایجاد حساب کاربری با اطلاعات معتبر
 2. تکمیل فرآیند احراز هویت
 3. شارژ حساب به ریال یا یکی از انواع ارز دیجیتال

در فرآیند خرید و یا فروش کاردانو، مهم‌ترین پارامترهایی که همواره باید مدنظر قرار دهید توجه به حجم معاملات بازار و همچنین نوسان قیمت است. پینگی، بازار معاملاتی معتبر خرید و فروش کاردانو، با فراهم آوردن پلتفرمی برای خرید و فروش انواع ارز دیجیتال، علاوه بر فراهم آوردن تعداد کوین‌های مناسب، جفت‌های رمزارزی متنوعی نیز در اختیار شما قرار داده‌ است. بدین ترتیب امکان خرید و فروش ADA به روش‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید کاردانو 

قدم بعدی پس از ایجاد حساب کاربری و تائید اطلاعات هویتی، افزایش اعتبار حساب کاربری است. برای شارژ حساب به‌منظور خرید کاردانو به دو طریق می‌توانید موجودی حساب را افزایش دهید:

 1. واریز شتابی و اتصال به درگاه پرداخت امن که مشابه با دیگر انواع خرید‌های اینترنتی است
 2. واریز بانکی و شارژ حساب به‌صورت مستقیم و ارائه فیش واریزی به کارشناسان پینگی برای افزایش اعتبار

پس‌از این مرحله می‌توانید در معاملات خرید ADA مشارکت کرده و به ثبت سفارش بپردازید. در بازار آنلاین پینگی سه سطح کاربری متفاوت برای پاسخ به نیاز شما در نظر گرفته‌ایم که به شرح زیر هستند:

 • سطح 1 با سقف واریز ریالی تا 100 هزار تومان در روز
 • سطح 2 که سقف برداشت رمزارز و ریال درمجموع در 24 ساعت معادل 200 میلیون تومان است
 • سطح 3 با سقف برداشت رمزارز چیلیز تا 1 میلیارد تومان و برداشت ریال تا 270 میلیون تومان در روز

به‌منظور ایجاد یک سرمایه‌گذاری موفق در بازار پینگی و خرید رمزارزهای مختلف از قبیل خرید تتر یا ارز دیجیتال چیلیز، توصیه می‌کنیم که همواره به چرخه‌های بازار توجه دقیق داشته باشید و هرگز بیش از توان مالی خود سرمایه‌گذاری نکنید.

فروش کاردانو

برای فروش کاردانو در بازار معاملاتی آنلاین پینگی، ابتدا با ورود به قسمت کیف پول‌های من رفته و بر روی گزینه واریز کلیک کرده و سپس از طریق زدن دکمه "ایجاد آدرس واریز" ، آدرس کیف پول اختصاصی خود در پینگی را دریافت کنید. برای شارژ حساب، چیلیز خودتان را به این آدرس منتقل کنید.

در مرحله بعد وارد بازار شده، مقدار ADA و قیمت مدنظر خود را برای فروش وارد نمایید. پس از ورود این اطلاعات جزئیاتی نظیر میزان کارمزد مبادله، مقدار خالص دریافتی و اطلاعاتی درزمینه‌ی قیمت ثبت‌شده شما در مقایسه با قیمت‌های موجود در بازار نمایش داده می‌شود.

به‌محض آنکه شخص دیگری سفارش خرید مطابق با قیمت اعلام شده از طرف شما را ثبت کند، فرآیند تراکنش و فروش ارز دیجیتال کاردانو توسط بازار معاملاتی پینگی تکمیل می‌شود و مقادیر مبادله شده کاردانو به‌حساب افراد واریز می‌گردد.

فروش کاردانو در پینگی دقیقاً مشابه با خرید کاردانو به روش Stop-Limit، سفارش سریع، محدود و OCO انجام می‌پذیرد. مهم‌ترین تفاوت این دو شیوه در این است که در سفارش سریع قطعاً مبادله خرید و فروش ADA انجام می‌شود اما در سفارش محدود تضمینی برای انجام مبادله وجود ندارد.

کاربردهای اصلی کاردانو در مدیریت هویت و قابلیت ردیابی است. از کاردانو می‌توان برای ساده سازی استفاده کرد.  در حال حاضر سه بنیاد و شرکت زیر روی توسعه کاردانو کار می‌کنند:

 • The Cardano Foundation
 • IOHK
 • Emurgo

IOHK شرکت مهندسی نرم افزار و فن‌آوری مسئول ساخت کاردانو برای ارتقاء بلاک چین است. IOHK با شرکای دانشگاهی همکاری می‌کند تا مقیاس پذیری پروتکل کاردانو را با استفاده از جدیدترین تحقیقات بهبود بخشد. EMURGO شریک جهانی فن‌آوری است که مسئول تصویب پروتکل کاردانو است و مشاغل را در سیستم بلاک چین خود ادغام می‌کند.

ارتقا و توسعه‌ی کاردانو

کاردانو در پنج مرحله برای دستیابی به یک برنامه غیر متمرکز (DApp) با دفتر کل و قراردادهای هوشمند قابل توسعه است. به بیان ساده این مراحل دوره نامیده می‌شود. پنج مرحله یا دوران عبارتند از: 

 • بنیاد (دوران بایرون)
  عدم تمرکز (دوران شلی)
  قراردادهای هوشمند (دوران گوگوئن)
  مقیاس بندی (دوران باشو)
  حاکمیت شبکه (دوران ولتر)

قلب هر پلتفرم، بلاک چینی است که برای ایجاد بلوک و تأیید تراکنش‌ها از آن استفاده می‌کند. کاردانو از Ouroboros استفاده می‌کند؛ الگوریتمی که از پروتکل اثبات سهام (PoS) برای استخراج بلوک‌ها بهره می‌برد. این پروتکل به گونه ای طراحی شده که مصرف انرژی در طول فرآیند تولید بلوک را به حداقل برساند. این کار با از بین بردن نیاز به قدرت هش یا منابع محاسباتی که در عملکرد الگوریتم اثبات کار (PoW) مورد استفاده رمز ارزهایی مانند بیت کوین نقش اساسی دارد، انجام می‌شود.

در سیستم PoS کاردانو، استیکینگ توانایی ایجاد یک بلوک را تعیین می‌کند. استیک یک گره برابر با مقدار آدایی است که در بلند مدت در اختیار شبکه و ماینر قرار می‌گیرد. 

Ouroboros چگونه کار می‌کند؟

Ouroboros به شرح زیر عمل می‌کند.

زمان فیزیکی را به دوره‌هایی تقسیم می‌کند که از اسلات‌ها تشکیل شده اند و شامل دوره‌های زمانی معینی هستند. اسلات‌ها شبیه شیفت کاری در کارخانه هستند. در حال حاضر در حالت عادی یک بلاک در حدود 5 روز و یک اسلات در چند ثانیه ایجاد می‌شود. هرچند که این اعداد قابل تنظیم هستند و می‌توانند پس از پیشنهاد به روز رسانی تغییر کنند. دوره‌ها به صورت دورانی کار می‌کنند؛ یعنی وقتی یکی به پایان می‌رسد، دیگری شروع می‌شود.

هر اسلات دارای یک رهبر است که با "قرعه کشی" انتخاب شده است. در این سیستم، هرچه میزان استیک بیشتر باشد، شانس برنده شدن در قرعه کشی بیشتر است. رهبران اسلات وظایف زیر را بر عهده دارند:

 • اعتبارسنجی تراکنش‌ها
  ایجاد بلوک‌های تراکنش
  افزودن بلوک‌های تازه ایجاد شده به بلاک چین کاردانو

Ouroboros به تعداد کمی از دارندگان ADA نیاز دارد که آنلاین باشند و اتصال خود به شبکه را حفظ کنند. برای کاهش مصرف انرژی، پلتفرم شامل استخرهای استیکینگ است. دارندگان Ada می‌توانند خود را در استخرهای استیکینگ عضو شوند و چند نفر را به عنوان نماینده استخر در طول اجرای پروتکل انتخاب کنند و مشارکت را آسان کرده و حتی اگر برخی از آنها آفلاین باشند ایجاد و تأیید بلوک انجام می‌شود. 

نکات لازم برای استیکینگ کاردانو

استخر استیکینگ یک گره سرور قابل اعتماد است که متعهد است پروتکل را 24/7 به نمایندگی از دارندگان ADA اجرا کند. استخرهای استیکینگ مشترک ذینفعان مختلف در یک واحد را در اختیار دارند و مسئول پردازش معاملات و تولید بلوک‌های جدید هستند.

در سیستم اثبات کار (PoW)، مشوق های اقتصادی برای ماینرها برای مشارکت در شبکه و ایجاد بلاک پاداش ارزهای دیجیتال و هزینه‌های تراکنش است. Ouroboros پاداش های یک دوره را جمع آوری می‌کند و آنها را بین استخرهای استیکینگ و سهامداران تقسیم می‌کند. هر یک بر اساس نسبت سهم خود در طول دوره پاداش می‌گیرند؛ به این معنی که سهام بالاتر پاداش بیشتری دریافت می‌کند. 

 

 

در حال حاضر کیف پول‌های زیر بهترین گزینه‌های موجود برای ذخیره کاردانو هستند:

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور تی Trezor Model T
 • کیف پول نرم‌افزاری ددالوس Daedalus (دسکتاپ)
 • کیف پول نرم‌افزاری یورویی YOROI (تحت وب و موبایل)
 • کیف پول نرم‌افزاری اتمیک Atomic (دسکتاپ و موبایل)
 • کیف پول نرم‌افزاری اکسودوس Exodus (دسکتاپ و موبایل)

کاردانو چیست؟ در اصل کاردانو به چه معناست؟

کاردانو یک رمز ارز نسل سوم است که تلاش می‌کند ارزهای دیجیتال نسل دوم مانند اتریوم ورمز ارزهای نسل اول مانند بیت کوین را بهبود بخشد. یک ارز دیجیتال غیر متمرکز تمام تراکنش‌های را در یک سابقه مشترک همتا به همتا پیگیری می‌کند. یکی از نوآوری‌های کاردانو حجم بالای معاملات، کارمزد کم و تراکنش‌های سریع با استفاده از الگوریتم اثبات سهام است. 

کاردانو چگونه کار می‌کند؟

ارزهای دیجیتال مانند کاردانو با گروه بندی تراکنش‌ها در بلوک‌های داده و سپس پیوند بلوک‌ها به صورت رمزنگاری شده عمل می‌کنند. بلاک چین در یک شبکه غیر متمرکز ذخیره می‌شود و به صورت فایل‌های مشترک همتا به همتا توزیع می‌شود. 

چه کسی کاردانو را اختراع کرد؟ کاردانو چگونه ایجاد شد؟

کاردانو توسط چارلز هوسکینسون به عنوان تلاشی برای بهبود بیت کوین و اتریوم، افزایش تراکنش های قابل پردازش، با جایگزینی اثبات کار محاسباتی گران قیمت با اثبات سهام ایجاد شد. کاردانو مفهوم بلاک چین را از بیت کوین و مفهوم قرارداد هوشمند را از اتریوم قرض گرفته است. کاردانو توسط IOHK که یک نرم افزار متن باز است، بنابراین هر کسی می‌تواند آن را بهبود بخشد.

موارد استفاده از کاردانو چیست؟

کاردانو برای هر چیزی که پول برای آن پرداخت می شود از جمله خرید، فروش، کمک‌های مالی استفاده می‌شود. البته کاردانو حتی می‌تواند برای چیزهای بیشتری از ارز فیات استفاده شود: وسیله ای برای پذیرش کمک های مالی یا تسهیل تجارت که توسط دولت ها یا سیستم بانکی امکان پذیر نیست. همچنین به عنوان ذخیره ثروتی که قابل مصادره نیست می‌توان از کاردانو استفاده کرد.

آیا تراکنش‌های کاردانو بصورت ناشناس انجام می‌شود؟ 

بلاک چین یک دفتر عمومی از همه معاملات با تمام آدرس‌ها است. با این حال، یک آدرس فقط یک شماره است، اما در مورد هویت شخص مانند آدرس خیابان و غیره چیزی نشان داده نمی‌شود. تا زمانی که این شماره به اطلاعات هویتی شما متصل نشود، تراکنش های کاردانو امن است. هیچ راهی برای "ردیابی" آدرس کاردانو برای شخصی که از آن استفاده می کند وجود ندارد.

آیا کاردانو قابل استخراج است؟

کاردانو قابل استخراج نیست. کاردانو به جای استفاده از الگوریتم اثبات کار از اثبات سهام استفاده می‌کند؛ ینی معاملات به جای تأیید توسط ماینرها از سوی گره‌ها که به عنوان اعتبارسنج عمل می‌کنند، تأیید می‌شود.

مقیاس پذیری کاردانو چگونه است؟

ماهانه کاردانو میلیون‌ها تراکنش انجام می‌دهد. کاردانو می‌تواند مقیاس پذیری بیشتری را ارائه دهد. با جایگزین کردن اثبات سهام به جای اثبات کار و افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه منجر به این کار خواهد شد. 

آیا می‌توان شبکه کاردانو را هک کرد؟

اگر می‌شد شبکه کاردانو را هک کرد، احتمالاً تا الان بازها این اتفاق افتاده بود. بلاک چین کاردانو در بسیاری از گره‌های مستقل غیر متمرکز است و هرچه تعداد گره‌های شبکه بیشتر باشد، امنیت بالاتری نیز دارد.

چرا آینده از آن کاردانو است؟

به این دلیل که کاردانو پیشرفت چشمگیری نسبت به ارز فیات دارد. اگر بانک‌های مرکزی به تخریب ارزش ارزهای فیات ادامه دهند، رمز ارز‌ها آینده را از آن خود خواهند کرد. 

آیا کاردانو سرمایه گذاری خوبی است؟

با این که کاردانو به ارزش بیت کوین نرسیده است، اما عملکرد نسبتاً خوبی داشته و به بیش از یک دلار رسیده است؛ به همین دلیل گزینه‌ی خوبی برای سرمایه گذاری است. 

چگونه می‌توان کاردانو بدست آورد؟

خرید کاردانو در پینگی یکی از راه‌های بدست آوردن ارز دیجیتال کاردانو است.

آیا کاردانو به 10 دلار می‌رسد؟

با توجه به این که ارز دیجیتال کاردانو هیچ حرکت خاصی نکرده و به قیمت بیش از 2 دلار رسیده است، پس دور از انتظار نیست که به 10 دلار دست یابد. این رمز ارز تا 10 دلار تنها 8 دلار فاصله دارد.

هزینه‌ی تراکنش‌های کاردانو چقدر است؟

هزینه تراکنش کاردانو عبارت است از افزودن داده‌های تراکنش در بلاک‌ها که با توجه به عرضه و تقاضای بازار متغیر است. متوسط هزینه یک تراکنش در حدود 0.16-0.17 توکن کاردانو است. عوامل زیادی بر هزینه تراکنش‌های کاردانو تأثیر می‌گذارد. عواملی مانند هزینه برق، سخت افزار و رقابت بین ماینرها، تعداد تراکنش در میزان هزینه ی تراکنش نقش دارند.

بلاک چین کاردانو چگونه کار می‌کند؟

معاملات کاردانو سوابق تراکنش‌هایی هستند که بین آدرس‌ها جابجا شده‌اند. بلوک‌های جدید در فاصله زمانی 20 ثانیه ایجاد می‌شوند. هر بلوک با یک هش به دیگری متصل می‌شود. هنگامی که یک بلوک تأیید شد، به عنوان یک فایل مشترک همتا به همتا به سایر گره‌ها توزیع می‌شود.

 

 

 

آنالیز روزانه
آنالیز هفتگی
آنالیز ساعتی
3
ADA Cardano
تومان
توجه :
 • قیمت ها با گذشت زمان تغییر می کنند
خرید و فروش کاردانو

اطلاعات بازار پینگی

حجم بازار

---

شروع قیمت

---

قیمت کنونی

---

بالاترین قیمت ۲۴ ساعته

---

پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعته

---

جزییات ارز دیجیتال Cardano

رتبه در بازار

#7

ارزش نسبت به BTC

0.00003186

ارزش نسبت به ETH

0.00042738

حجم مارکت (24h)

44.59 Bn

1H High/Low

$1.349 / $1.327

24H High/Low

$1.535 / $1.326

$ 1.33

کاردانو Cardano

 • Rank #7
 • open-source
 • decentralized
 • قیمت 1.33
 • تسلط به بازار 1.926%
 • پایین‌ترین/بالاترین 1H $1 / $1
 • پایین‌ترین/بالاترین 24H $2 / $1
 • مارکت‌کپ 44.59 Bn