Dai
0.03%
Dai

خرید ارز دیجیتال دای

DAI DAI

$ 1.00

28,256 تومان

0.03%

$ 1.00

28,256 تومان

نمودار تغییرات قیمت دای

ارز دیجیتال دای DAI یک استیبل کوین مفید است که به دلار آمریکا وصل شده است و باعث کاهش نوسانات شده است. این ارز چندین ویژگی DeFi مانند اعطای وام ، استقراض یا تجارت را فعال می کند. Dai (DAI) یک استیبل کوین است که با ارزش دلار آمریکا مرتبط است. برای حفظ ثبات قیمت، ارزش DAI توسط MakerDAO، جامعه حکمرانی غیر متمرکز، تنظیم می شود.

در حالی که استیبل کوین های واقعی DAI از طریق پلتفرم Maker Protocol تولید می شود که ارزهای رمزنگاری شده مختلف را به عنوان وثیقه می پذیرد، DAI نیز می تواند مستقیماً با استفاده از ارز فیات (مانند دلار آمریکا) در اکثر صرافی های رمزنگاری شده معامله شود.

اصول ارز دیجیتال دای DAI

 • ارز DAI یک استیبل کوین غیر متمرکز با نسبت ارزش 1:1 است که به 1 دلار آمریکا متصل است.
 • تاریخ راه اندازی: دسامبر 2017
 • ارزش بازار: 5.69 میلیارد دلار (CoinMarketCap ، آگوست 2021)
 • در دسترس بودن: در چندین صرافی عمده متمرکز، مانند Coinbase و Kraken و همچنین DEXs از جمله Uniswap ،ByBit و Protocol اختصاصی DA's Maker موجود است

خرید و فروش دای از پینگی

دای یکی از بهترین جایگزین های تتر می باشد. شما میتوانید ارز دیجیتال دای را از پینگی بخرید. برای خرید ارز دیجیتال دای از پینگی نیازی به کیف پول ندارید. زیرا بازار معاملاتی پینگی دارای کیف پول داخلی و اختصاصی برای هر کاربر می باشد. استفاده از کیف پول داخلی دارای دو مزیت می باشد. یک اینکه شما هنگام فروش یا تبدیل هزینه تراکنش شبکه را پرداخت نمی کنید. مزیت دوم این است که دارایی های شما امن هستند. پس برای خرید دای از پینگی شما فقط باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. ثبت نام در سایت با اطلاعات شخصی
 2. ارسال مدارک هویتی جهت احراز هویت
 3. افزایش سطح دسترسی حساب کاربری خود
 4. دسترسی به بازار معاملاتی و اقدام به خرید و فروش

پینگی برای رعایت حقوق کاربران و همینطور کاهش ریسک معاملات و همچنین ایجاد فضایی کاملاً سالم و بدون دغدغه برای کاربران فعال و حرفه ای، احراز هویت با تعریف سطوح حساب کاربری مختلف، ایجاد کرده است. این سطوح عبارت است از:

 • سطح پایه: در این سطح کاربر امکان مشاهده بازار، واریز کریپتو و انجام معامله را دارد. ولی امکان واریز و برداشت ریالی و برداشت کریپتو را ندارد.
 • سطح کاربری 1: در این سطح کاربر امکان واریز نامحدود رمزارز، معامله در کلیه بازارها و برداشت با رمزارز و ریال دارد. محدودیتی که در این سطح وجود دارد سقف واریز و برداشت روزانه و ماهانه دارد.
 • سطح کاربری 2: در این سطح کاربر امکان واریز نامحدود رمزارز، واریز ریالی تا حداکثر محدودیت بانک مرکزی، مبادله در کلیه بازارها و برداشت رمزارز و ریال با سقف مشخص را دارد.

چرا باید ارز دای بخریم؟

یکی از مزایای کلیدی DAI این است که به دلیل ارتباط به دلار آمریکا معاملات ارزهای دیجیتال را تقریبا بدون نوسان انجام می شود. DAI یک توکن ERC-20 است که به طور خاص برای اجرا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. ERC مخفف "Ethereum Request for Comment" است که استاندارد توسعه یافته در سال 2015 است که قراردادهای هوشمند را در شبکه اتریوم ایجاد و فعال می کند.

DAI را می توان به طور مستقیم در صرافی های رمزنگاری شده متمرکز یا DEX خریداری کرد. با استفاده از پروتکل سازنده، همچنین می توانید با سپردن دارایی های مبتنی بر اتریوم به عنوان وثیقه ، DAI را به عنوان وثیقه برای وام بگیرید. برای اطمینان از نقدشوندگی شبکه، DAI نیاز به سپرده وثیقه بزرگتر از میزان DAI قرض گرفته دارد. اگر ارزش وثیقه رمزنگاری شده شما از ارزش توکن های صادر شده DAIکمتر شود، وثیقه می تواند ضبط شود. با این حال اگر ارزش وثیقه شما افزایش یابد، میزان استقراض DAI به شما به همان میزان نسبت افزایش می یابد. پروتکل سازنده شبیه به یک حساب سپرده است که تا زمانی که DA وام گرفته شده و هزینه پردازش بازگردانده شود، وثیقه دارد.

یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد DAI این است که چقدر در بلاک چین اتریوم ادغام شده است. پس از خرید یا قرض گرفتن، می توان آن را در صدها برنامه غیرمتمرکز استفاده کرد که شامل موارد زیر می شود:

 • بازی
 • امور مالی غیر متمرکز (DeFi)
 • نشانه های غیر قابل تعویض (NFT)

کیف پول های مناسب برای ارز دیجیتال دای

برای نگهداری ارز دیجیتال دای باید کیف پولی انتخاب کنید که در هله اول این ارز را پشتیبانی کند و در وهله بعدی امنیت دارای هایتان نیز محفوظ باشد. کیف پول هایی که برای دای DAI مناسب هستند عبارتند از:

ارز دیجیتال DAI برای چه مواردی استفاده می شود؟

در صورت خرید ارز دای DAI ، می توانید از آن در سراسر شبکه اتریوم به روش های مختلف استفاده کنید از جمله: جمع آوری توکن های بیکار برای تولید درآمد. وام گرفتن DAI برای خرید کوین های دیگر. استفاده از آن به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار برای حفظ سود.

آیا رمزارز DAI سرمایه گذاری خوبی است؟

دای برای انتقال پول به خوبی کار می کند. از آنجا که قیمت آن معمولاً 1 دلار است ، Dai یک رمزنگاری مناسب برای انتقال پول است. اگر 100 دلار بیت کوین به شخص دیگری منتقل کنید، می تواند 95 دلار ، 105 دلار یا مبلغ دیگری تا زمان دریافت آن ارزش داشته باشد. دای یک مثال عالی از کارهایی است که می توان با قراردادهای هوشمند انجام داد.

آیا DAI یک سرمایه گذاری مطمئن است؟

DAI یک کوین پایدار است. این بدان معناست که با ارزش یک ارز فیات مرتبط است. در مورد DAI ، این ارز به دلار آمریکا وابسته است. بنابراین در حالت ایده آل ، قیمت ارز رمزنگاری شده DAI باید تقریباً نزدیک یا حتی بهتر، 1 دلار باقی بماند.

آیا می توانم DAI در پینگی بخرم؟

مشابه سایر ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال دای DAI را می توان در صرافی پینگی خریداری کرد.

آنالیز روزانه
آنالیز هفتگی
آنالیز ساعتی
3
DAI Dai
تومان
توجه :
 • قیمت ها با گذشت زمان تغییر می کنند
خرید / مبادله دای

اطلاعات بازار پینگی

حجم بازار

---

شروع قیمت

---

قیمت کنونی

---

بالاترین قیمت ۲۴ ساعته

---

پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعته

---

جزییات ارز دیجیتال Dai

رتبه در بازار

#22

ارزش نسبت به BTC

0.00002396

ارزش نسبت به ETH

0.00032172

حجم مارکت (24h)

9.7 Bn

1H High/Low

$1.004 / $0.995

24H High/Low

$1.073 / $0.982

$ 1.00

دای Dai

 • Rank #22
 • Stablecoin
 • قیمت 1.00
 • تسلط به بازار 0.419%
 • پایین‌ترین/بالاترین 1H $1 / $1
 • پایین‌ترین/بالاترین 24H $1 / $1
 • مارکت‌کپ 9.7 Bn