آموزش صرافی ها

بایننس کوین چیست؟

خرید و فروش بیت کوین در پینگی

بایننس کوین (BNB) یک توکن است که توسط بزرگترین صرافی ارز دیجیتال منتشر شده است. نگهدارندگان توکن بایننس کوین می‌توانند به معاملات ارزان تر و پاداش های دیگر در صرافی ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند. بنابراین بایننس به عنوان یک برنامه‌ی پیشرفته‌ وفادار و همچنین ارز دیجیتال مستقل است.

خلاصه ای از تاریخ بایننس

بایننس بوسیله ی حجم معاملات روزانه پیشرو در صرافی های ارز دیجیتال بر روی زمین و یک توکن رایج است. Changpeng Zhao معروف به “CZ”، مدیر عامل آن به عنوان یکی از افراد ثروتمند ارز دیجیتال که ارزش خالص آن بیش از ۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، شناخته می‌شود.

تنها لیست کردن آن در بایننس می‌تواند ارز های دیجیتال با افزایش موقتی ۸۰ درصد از ارزش بازار را عرضه کند. خارج کردن از لیست بایننس باعث می‌شود یک بازار سیاه در سراسر صنعت احساس شود. بایننس با بیش از ۱۵۰ کوین که در آن لیست شده و نزدیک به ۱٫۵ میلیارد دلار معاملات روزانه ی ارز دیجیتال، یکی از قابل اعتماد ترین ها در صرافی های ارز دیجیتال است.

بایننس برای معاملات رمزنگاری ۰٫۱ درصد کارمزد می‌گیرد، اما کاربران با پرداخت هزینه با استفاده از بایننس کوین اختصاصی ( (BNB تا ۲۵ درصد تخفیف دریافت می‌کنند. این برنامه همچنین در تاریخ ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۸ Tiered Trading Fee Discount Program را معرفی کرد که تخفیف بیشتری بر اساس مانده بایننس کوین کاربر و حجم معاملات ۳۰ روزه ارائه می‌دهد.

همچنین شبکه ی اصلی خود به نام  زنجیره ی بایننس (Binance Chain) را برای تمام اهداف ارز دیجیتال و شبکه ی بلاک چین راه اندازی کرد.

قبل از ارزیابی قابلیت سوددهی پلتفرم بایننس به عنوان کسب و کار، اجازه دهید نگاهی به عملکرد کوین BNB در بازار بیندازیم.

از کار افتادگی BNB

بایننس در کل با مقدار ۱۷۶,۴۰۶,۵۶۱ عرضه می‌شود. بیشترین قیمتی که تاکنون داشته، ۳۸٫۸۹ دلار در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹ بود و ارزش بازار آن را به عنوان کسب و کار مدرن مهم، تعیین کرد.

بایننس کوین ابتدا با عنوان توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم آغاز شد اما در آوریل ۲۰۱۹ به بلاک چین خود منتقل شد. انتقال توکن در طول سال ۲۰۱۹ در چند مرحله انجام شد تا کاربران را مختل نکند.

عرضه ی اولیه ی کوین بایننس از ۲۷-۱۴ جولای ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. در آن زمان ۱۰۰ میلیون بایننس کوین فروخته شده بود و تقریبا ۱۵ میلیون دلار افزایش یافته بود. از آن زمان نزدیک به ۵ میلیون بایننس کوین توسط بایننس دوباره خریداری و سوزانده شده است. اساساً، این برنامه قصد دارد ۱۰۰ میلیون توکن اولیه ICO را با استفاده از ۲۰ درصد سود سه ماهه در سال برای این کار از بین ببرد.

همچنین از توکن های BNB برای تجدید عرضه ی اولیه ی کوین در بایننس Launchpad، استفاده می‌شود. بایننس Launchpad به پروژه های آینده بلاکچین اعتبار و اطمینان می‌بخشد. همچنین شایعه شده است که صرافی غیرمتمرکز را راه اندازی می‌کند.

تخفیف استفاده از توکن های BNB برای پرداخت کارمزد های معامله برای سال اول با ۵۰ درصد شروع شد و در حال حاضر با ۲۵ درصد است. در سال سوم این میزان به ۱۲٫۵ درصد و سپس در سال چهارم ۶٫۷۵ درصد، کاهش می‌یابد. در سال پنجم، تخفیف استفاده از کوین BNB برای پرداخت کارمزد معاملات از بین می‌رود.

بدیهی است که بیشترین مورد استفاده از کوین BNB در صرافی بایننس است و این احتمالاً ادامه خواهد داشت. این به کاربران انگیزه می‌دهد که توکن ها را برای دریافت سودهای بیشتر در صرافی ارز دیجیتال مانند بهترین نوع برنامه وفاداری نگه دارند.

بایننس همچنین یک مکان خوب برای خرید توکن BNB است، با این که این توکن می‌تواند در EtherDelta خریداری شود. اگر شما تصمیم بگیرید کوین های BNB را از صرافی خارج کنید، هر کیف پول سازگار با ERC-20 مانند MyEtherWallet و Coinomi همزمان می‌تواند کوین BNB را نگه دارد. این امر ممکن است با استاندارد جدید BEP2 تغییر کند.

ایجاد یک شرکت میلیارد دلاری

بایننس در مدت زمان کوتاهی مسیری طولانی را طی کرد و دلیل آن را زرنگی کسب و کار CZ می‌داند که اکنون بخشی از حق امتیاز تجارت معاملات ارز دیجیتال است. توکن بایننس کوین  (BNB) قوی ترین ارز دیجیتال در بازار است و عملکرد خوبی در سال ۲۰۱۸ داشت.

این صرافی چنان سریع ایجاد شد که با یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در Silicon Valley ،Sequoia Capital، که در اپل، گوگل، اوراکل، پی پال و غیره سرمایه گذاری کرد درگیر شد. Sequoia در حال مذاکره برای سرمایه گذاری در بایننس بود، اما وقتی صرافی تصمیم گرفت که بایننس ارزش بیشتری دارد، معامله بهم خورد.

خلاصه ی بایننس کوین (BNB)

بایننس رایج ترین صرافی ارز دیجیتال با بیش از یک میلیارد دلار حجم معامله ی روزانه در جهان است. مدیرعامل بایننس یکی از افراد ثروتمند در ارز های دیجیتال است. در حال فعالیت در همه چرخه ها برای ایجاد یک مجتمع ارز دیجیتال است که می‌تواند با غول های صنعت مالی مانند HSBC و NASDAQ رقابت کند. موفقیت بورس بر روی چندین فاکتور اصلی تأثیرگذار است.

  • بایننس توکن BNB را برای استفاده در صرافی خود ایجاد کرد. این یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال شناخته شده است. همچنین یکی از سریعترین سرعت معاملات را دارد.
  • علاوه بر صرافی بایننس، دارای بلاک چین (Binance Chain)، انکوباتور (Binance Labs)، پلتفرم عرضه ی اولیه ی کوین (Binance Launchpad)، کمک خیریه (بایننس بلاک چین  Charity Foundation) و ردیاب رمزنگاری (Binance Info) است.
  • بایننس اخیراً در یک مفهوم بانکی غیرمتمرکز سرمایه گذاری کرده و به طور فعال در تلاش است تا فضای مختلفی را در بخش مالی به هم بزند.
  • بایننس در آوریل ۲۰۱۹ از اتریوم به شبکه اصلی اختصاصی خود موسوم به Binance Chain انتقال یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا