آموزش بیت کوین

بازیابی بیت کوین سرقت شده چگونه است؟

ممکن است این عنوان را قبلاً دیده باشید، بیت کوین به سرقت رفته است! این اتفاق برای صاحبان رده بالای بیت کوین رخ داده است.

این امر برای افراد متوسط اتفاق افتاده است که فقط علاقه مند به استفاده از بیت کوین به عنوان جایگزین ارز دیجیتال بودند. در حقیقت، تخمین زده شده است که طی چندین سال گذشته بیش از ۱ میلیون بیت کوین از صرافی ها و تریدر ها به صورت جهانی سرقت شده است و بیشتر به دلیل این است که هکرها بیش از بقیه بیت کوین را مورد هدف قرار می‌دهند.

سرقت ها به اینجا ختم نمی‌شود. سارقان و هکر ها به کار خود ادامه خواهند داد. زیرا مقابله با سرقت بیت کوین کمی دشوارتر از سرقت ارز فیات است. هر زمان بیت کوین به سرقت می‌رود، ناامیدی کل شبکه بیت کوین را فرا می‌گیرد. آخرین چیزی که ارز دیجیتال به آن نیاز دارد این است که در مطبوعات و رسانه جلوه ی بدی نداشته باشد و واقعا می‌خواهد مردم به ارز دیجیتال اعتماد کنند که اکثر مردم به آن اعتماد ندارند. این سرقت باعث ناامیدی شده است. اگر بیت کوین شما به سرقت رفته است، می‌توانید کاری برای بازیابی آن انجام دهید؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.

بلافاصله اقدام کنید

بازیابی بیت کوین سرقت شده امکان پذیر است، اما مواردی وجود دارد که شما باید برای تحقق آن انجام دهید. اگر بیت کوین شما سرقت شده است، اولین کار این است که بلافاصله اقدام کنید. بدانید که سرقت بیت کوین را چگونه گزارش دهید، زیرا اگر بیت کوین خود را گرفتید این گزارش لازم است. اگر می‌دانید چگونه بیت کوین های سرقت شده را گزارش دهید، شانس بیشتری برای دستگیری سارقان خواهید داشت. هرچه سریع تر اقدام کنید بهتر است. اگر وجوه در صرافی است، برای مسدود کردن دارایی های خود با آنها تماس بگیرید.

این امر به شما کمک می‌کند تا کمی وقت بخرید. اگرچه ممکن است برای تحقق آن به حکم دادگاه احتیاج داشته باشید. شما همچنین نام سارق را نیاز دارید. راه حل های قانونی وجود دارد، اما برای کار کردن آنها، باید بدانید که آنها چه کسانی هستند. در بیشتر موارد‌، می‌توانید برای یافتن نام مورد نیاز خود پول را دنبال کنید. خوشبختانه، احتمالا شما خواهید دید که کوین های شما دقیقاً کجا رفته است و این شما را به سمت سارق هدایت می‌کند. بسیاری از کشورها راه حل های قانونی ارائه می‌دهند، زیرا بیت کوین اکنون به طور گسترده ای به عنوان دارایی شناخته شده است، اما شما مجبور خواهید بود اقدامات لازم را انجام دهید و این فقط در صورتی امکان پذیر است که بلافاصله پس از ربودن بیت کوین، اقدام کنید.

دستگاه های خود را بررسی کنید

خواه سارق خود را بشناسید یا نه، بهترین راه برای کنترل اوضاع پس از سرقت بیت کوین، بررسی دستگاه های شما از نظر بدافزار احتمالی است. این احتمال وجود دارد که سارق بتواند به بیت کوین شما دسترسی پیدا کند زیرا شما بدافزار نصب کرده اید. برای جلوگیری از مشکل حتماً فوراً آن را حذف نصب کنید. همچنین ممکن است بخواهید با بانک آفلاین خود تماس بگیرید، گذر واژه های مالی خود را تغییر دهید و شروع به مسدود کردن حساب های دیگر کنید.

گزارش سرقت

شما می‌خواهید برای جلوگیری از جابجایی پول، از یکی از سایت های گزارش دهنده سرقت بیت کوین در آنجا استفاده کنید. اگرچه ممکن است نتوانید بیت کوین خود را بازیابی کنید، اما می‌توان جلوی سرقت از افراد دیگر را گرفت، اما یک ضرورت در این شرایط است. همچنین می‌توانید آنها را در آن سایت ها و صرافی های مربوطه گزارش دهید تا سارق نتواند پیش برود.

اقدامات جدی انجام دهید

ممکن است برای بازگرداندن بیت کوین خود نیاز به کمک گرفتن داشته باشید. بسته به کشوری که در آن زندگی می‌کنید، می‌توانید برخی از راه حل های قانونی استفاده کنید، اما همچنین می توانید یک بانتی هانتر بیت کوین را استخدام کنید. شما فقط در برخی از وبسایت ها که برای انجام آن در دسترس است، یک امتیاز ارسال می‌کنید و محققان باتجربه بلاک چین می‌توانند ببینند که آیا آنها می‌توانند این بودجه را برای شما بازیابی کنند یا نه. هرچند در اینجا مراقب باشید، زیرا کلاهبرداری بیت کوین برای کسانی که بدنبال بیت کوین گمشده خود هستند بسیار زیاد است. قطعا نمی‌خواهید پول بیشتری از شما سرقت شود.

از بیت کوین خود محافظت کنید

شما همیشه نمی‌توانید بیت کوین سرقت شده را بازیابی کنید، اما آنچه می‌توانید انجام دهید محافظت از خود است تا مطمئن شوید که این اتفاق دوباره برای شما تکرار نمی‌شود. این محافظت زمانی شروع می‌شود که درباره ارز مجازی خود بحث نکنید، در یک انجمن عمومی در مورد آن صحبت نکنید. در مورد آن در رسانه های اجتماعی صحبت نکنید. اصلاً تبلیغ نکنید که هر کدام از اینها را دارید.

بیشتر از صحبت نکردن در مورد بیت کوین، همچنین باید در هر مرحله از احراز هویت چند عاملی استفاده کنید. مطمئن شوید که از یک برنامه احراز هویت استفاده می‌کنید، نه از گزینه پیام کوتاه، زیرا بسیار امن تر خواهد بود و به جلوگیری از بروز مشکلات کمک می‌کند.

تغییر آدرس ایمیل و رمز ورود آن نیز می‌تواند کمک کند. در واقع، ممکن است بخواهید برای تمام نیازهای ارز دیجیتال خود یک آدرس ایمیل اختصاص دهید. شما می‌خواهید حساب را با یک رمز عبور فوق العاده پیچیده تنظیم کنید و مطمئن شوید که آن را جایی یادداشت کرده اید تا گزینه های بازیابی آن رمز عبور کاملاً پیچیده باشد.

نگه داشتن بیشتر دارایی های خود در کیف پول سرد نیز روش خوبی برای جلوگیری از سرقت بیت کوین است. کیف پول های سرد بیت کوین شما را کاملا آفلاین ذخیره می‌کنند، بنابراین گرچه کاملاً امن نیستند اما سرقت آنها بسیار سخت تر است. گزینه های مختلفی در دسترس است و گرچه ممکن است هزینه بر باشد و حرکت از مکانی به مکان دیگر بیت کوین شما را کمی دشوارتر کند، اما همچنین برای شما و بیت کوین شما امن خواهند بود.

استفاده از صرافی های متعدد روش دیگری برای محافظت از بیت کوین است. ممکن است برای صرافی ها مشکلی ایجاد شود. شاید آخرین چیزی که می‌خواهید این است که تمام بیت کوین خود را در یک مکان قرار دهید، این امر سرقت آن را بسیار آسان می‌کند. اگر سرمایه گذاری خود را در صرافی ها گسترش دهید، به حداقل رساندن هر مشکلی کمک می‌کنید.

بیشتر از این، مطمئن باشید که کامپیوتر خود را به روز نگه دارید. شما می‌خواهید از بروز هرگونه مشکلی در بدافزار و ویروس ها جلوگیری کنید و اگر از دستگاهی استفاده می‌کنید که مملو از بدافزار است یا دارای مشکلات امنیتی شناخته شده برای دسترسی به بیت کوین شماست، برای خود مشکل ایجاد می‌کنید. شما سرقت از خود را برای هکرها و سارقان بالقوه ای که تمایل به سرقت بیت کوین شما دارند، آسان می‌کنید. مراقب باشید. از آنچه می‌دانید استفاده کنید. روی لینک ها کلیک نکنید یا هر چیزی را که با آن آشنا نیستید دانلود نکنید. برای انجام معاملات بیت کوین از اتصالات وای فای عمومی استفاده نکنید.

استفاده از یک رمز عبور ساز را برای هر چیزی که با بیت کوین مرتبط است در نظر بگیرید زیرا به شما رمز عبور سخت برای شکستن می‌دهد و آن رمزها را دنبال کنید! از نرم افزارهای ضد ویروس و ضد بدافزار بروز شده استفاده کنید. بر روی ایمیل های فیشینگ کلیک نکنید که برای کلاهبرداری و سرقت بسیار مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا