اخبار خارجی

تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد در چین (۲۸ خرداد ۱۴۰۰)

خرید و فروش بیت کوین در پینگی

در تاریخِ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۸ خرداد ۱۴۰۰)، بانک صنعت و تجارت چین (ICBC) امکان تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد را برای ساکنان چین فراهم کرد تا بتوانند در هر نقطه از کشور از طریق دستگاه‌های خودپرداز به راحتی یوان دیجیتال را به پول نقد و برعکس تبدیل کنند.

بانک صنعت و تجارت چین: ارائه امکان تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد

در حالی که بانک‌های مرکزی در بخش‌های مختلف در حال توسعه پروژه‌های ارز دیجیتال هستند، چین همچنان به عنوان غول ارز دیجیتال باقی مانده است و به هدف جدیدی در این صنعت دست یافت.

بانک صنعت و تجارت چین از ژانویه ۱۹۸۴ به عنوان مؤسسه مالی فعالیت می‌کند و در حال حاضر تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد و بالعکس را از طریق بیش از ۳ هزار دستگاه خودپرداز در پکن فراهم کرده است.

بانک صنعت و تجارت چین به اولین بانک کشور برای حمایت از تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد و بالعکس از طریق خودپرداز تبدیل شده و به همراه بانک کشاورزی (یکی از ۴ بانک بزرگ کشور) بیش از ۱۰ دستگاه خودپرداز در مراکز خرید پایتخت چین اضافه کرده‌اند.

یوان دیجیتال تبدیل به یک دارایی رسمی می‌شود

پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین همانطور که برنامه ریزی شده بود در حال پیشروی است؛ زیرا بانک چین (PBoC) طی ماههای اخیر چندین نمونه آزمایشی از یوان دیجیتال را با موفقیت در شهرهای مختلف کشور انجام داده است.

در ژوئن ۲۰۲۱ بانک مرکزی چین ۶/۲ میلیون دلار از ارز دیجیتال خود را به ساکنان کشور داده است و در حال پرداخت حقوق کارگران با ارز دیجیتال می‌باشد.

بیش از یک دهه (۲۰۰۹-۲۰۲۱) از زمانی که ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، بیت کوین، اولین ارز دیجیتال جهان را ایجاد کرد، هزاران رمز ارز بر روی بلاک چین راه اندازی شده‌اند و روشی سریع و آسان برای پرداخت و تبدیل ارز‌ها به یکدیگر در سطح جهان هستند.

موفقیت بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها در طی سال‌ها، نهادهای مالی سنتی را به سمت استفاده از فن‌آوری بلاک چین جذب کرده است. بانک های بین المللی (BIS) پیش بینی کرده‌اند که حداقل ۲۰ درصد از جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۴ به ارز دیجیتال بانک مرکزی دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر در ژوئن ۲۰۲۱ امکان تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد و بالعکس فقط برای چینی‌ها امکان پذیر است، اما بانک‌ها امیدوارند که این ویژگی در سطح جهان در دسترس قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا