آموزشآموزش کیف پول

آموزش نصب و استفاده از کیف پول متامسک (Metamask)

کیف پول متامسک MetaMask یکی از کیف پول های رسمی و معتبر اتریوم است. این کیف پول قابلیت های زیادی برای استفاده دارد. یکی از اصلی ترین این قابلیت ها، این است که به شما امکان تعامل با برنامه های غیرمتمرکز Dapps و قراردادهای هوشمند را می دهد.

این کیف پول به دو صورت افزونه مرورگر های کامپیوتر و اپلیکیشن موبایل قابل استفاده می باشد. کیف پول متامسک به شما امکان می‌دهد تا از داخل مرورگر خود (یا از طریق یک برنامه تلفن همراه) به برنامه‌های غیرمتمرکز متصل شوید و بدون واسطه معامله کنید. همچنین با این کیف پول می توانید به ذخیره سازی اتریوم و  توکن های مبتنی بر آن یعنی توکن های ERC-20 بپردازید. برای آموزش کیف پول متامسک Metamask با پینگی همراه باشید.

آموزش کار با کیف پول متامسک Metamask (نسخه دسکتاپ)

کیف پول متامسک Metamask یک کیف پول نرم افزاری است که هم بر روی دسکتاپ و هم بر روی موبایل قابل دسترس می باشد. در این قسمت ابتدا مراحل نصب متامسک بر روی مرورگر دسکتاپ توضیح داده می شود. نصب و استفاده از متامسک بر روی موبایل نیز تقریبا روندی مشابه دارد.

مرحله اول: نصب افزونه کیف پول متامسک

افزونه کیف پول Metamask را از وبسایت metamask.io نصب کنید. مرورگر‌های بریو (Brave)، فایرفاکس (Firefox)، کروم (Chrome) و Edge همه از کیف پول Metamask پشتیبانی می‌کنند. 

نصب کیف پول متامسک

مرحله دوم: ایجاد کیف پول متامسک

پس از نصب کیف پول، روی نماد Metamask در نوار ابزار سمت راست بالای مرورگر خود بزنید تا برنامه باز شود. سپس بر روی “Get Started” کلیک کنید.

در این مرحله شما می‌توانید یک کیف پول جدید ایجاد کنید و یا اگر از قبل کیف پول دارید، می‌توانید آن را با استفاده از کلمات بازیابی، بارگذاری کنید. برای ایجاد یک کیف پول جدید، روی “ایجاد کیف پول یا Create a Wallet” کلیک کنید.

ایجاد کیف پول Metamask

برای ادامه‌ی کار برای تایید و موافقت با شرایط حریم خصوصی متامسک، بر روی گزینه‌ی I agree کلیک کنید.

کلیک بر روی ادامه در کیف پول

برای محافظت از دارایی‌ها باید یک رمز عبور برای کیف پول خود ایجاد کنید که در صورت ورود به آن نیاز خواهید داشت. این رمز عبور باید نزد خود شما و در جایی امن ذخیره شود. هر بار که وارد کیف پول می‌شوید به این رمز نیاز دارید، پس در نگهداری آن دقت کنید.

111 min

 

در این مرحله باید یک نسخه‌ی پشتیبان از عبارات امنیتی خود تهیه کنید. بر روی کادر خاکستری رنگ (همانند تصویر زیر) کلیک کنید تا عبارت بازیابی (Secret Phrase) برای شما ایجاد شود. عبارت بازیابی را در جایی امن نگه دارید.

این عبارات برای بازیابی کیف پول شما استفاده می شود. اگر مشکلی برای مرورگر یا کامپیوتر شما پیش آید و یا رمز عبور خود را فراموش کنید، با ۱۲ کلمه‌ای که متامسک به شما داده است، می‌توانید کیف پول و دارایی‌های خود را به راحتی در یک مرورگر یا کامپیوتر دیگر بالا بیاورید. هر کسی که از عبارت بازیابی اطلاع داشته باشد می‌تواند به کیف پول اتریوم و در واقع به توکن‌های شما دسترسی پیدا کند. بدون دسترسی به عبارت بازیابی امکان بازگرداندن دارایی و کیف پول وجود نخواهد داشت. همچنین می‌توانید یک بک‌آپ از عبارت بازیابی خود بگیرید یا آن را در جایی امن یادداشت کنید. 

ایجاد عبارت بازیابی و بک آپ گیری از آن در کیف پول متامسک

کلمات عبارت بازیابی را به ترتیب یادداشت کنید، سپس روی “Confirm” بزنید. حال می‌توانید برای ذخیره و ارسال دارایی‌های خود از آن استفاده کنید.

تأیید ایجاد کیف پول

تا این مرحله حساب کاربری و کیف پول شما ایجاد شد.  شاید این سوال پیش بیاید که چگونه رمز ارزی را از طریق متامسک بخریم یا واریز کنیم؟

مرحله سوم: خرید یا واریز رمز ارز به کیف پول متامسک

اکنون می‌توانید رمز ارز‌های خود را به کیف پول واریز کنید. آدرس کیف پول را کپی کنید، سپس اتریوم را از صرافی به آدرس مورد نظر واریز کنید. ممکن است برخی از کاربران اتریوم نداشته باشند، جای نگرانی نیست، کافی است بر روی Buy در کیف پول متامسک کلیک کنید و توکن مورد نیاز خود را از طریق صرافی داخل کیف پول بخرید.

اضافه کردن یا خرید توکن

پس از انتقال رمز ارز به کیف پول خود، موجودی را در قسمت پایین کیف پول مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض اتریوم برای شما نشان داده می‌شود. اگر توکن‌های ERC-20 را مشاهده نمی‌کنید، بر روی “Add Token” بزنید تا توکن‌ها به لیست دارایی شما اضافه شوند. با توجه به به میزان شلوغی شبکه اتریوم ممکن است این کار کمی طول بکشد.

همانطور که گفته شد کیف پول راهی برای ذخیره، دریافت و ارسال توکن‌هاست. ممکن است شخصی بخواهد مقداری اتریوم برای دوست، همکار یا هر شخص دیگری ارسال کند و توکن‌های او در کیف پول متامسک قرار داشته باشند، چگونه این رمز ارز‌ها را برای آدرس دیگری بفرستد؟

مرحله  چهارم: ارسال یا فروش رمز ارز از کیف پول متامسک

اگر کیف پول شما حاوی اتریوم یا هر توکن دیگری باشد، به‌راحتی می‌توانید آن را برای سایر کاربران ارسال کنید. برای انجام این کار، روی دکمه “ارسال یا Send” در پنل اصلی کیف پول Metamask کلیک کنید. پس از آن مقدار اتر و میزان هزینه‌ی تراکنش را وارد کنید و بر روی Next بزنید. هزینه تراکنش بالا به شما کمک می‌کند تا تراکنش سریعتر تأیید شود. Metamask به طور پیش فرض هزینه‌ای را برای انجام تراکنش تعیین می‌کند.

ارسال توکن در متامسک

روی “Next” بزنید تا تراکنش انجام شود، سپس روی “Confirm” کلیک کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا تراکنش شما تأیید شود. می‌توانید وضعیت تراکنش خود را در پنل “Activity” بررسی کنید.

تایید نهایی تراکنش

مرحله پنجم: مبادله‌ی توکن‌ها در کیف پول متامسک (تبدیل توکن به اتریوم و بالعکس)

در این مثال، ما از Kyber، صرافی غیر متمرکز (DEX)، استفاده می‌کنیم که به شما امکان می‌دهد به راحتی اتریوم را با آلت کوین‌های دیگر مبادله کنید. به صفحه اصلی KyberSwap بروید. مقدار رمز ارز مورد نظر خود را وارد کرده و توکن‌هایی را قصد مبادله‌ی آنها را دارید، انتخاب کنید. سپس، در Kyberswap با کلیک روی “Connect Wallet” کیف پول متامسک را به این صرافی متصل کنید.

اتصال کیف پول به صرافی برای مبادله توکن

پنل Metamask برای شما باز می‌شود. اگر برای اولین بار است که به صرافی متصل می‌شوید، پس از باز شدن صفحه روی Next و بعد Confirm کلیک کنید.

باز شدن کیف پول در صرافی مورد نظر

به صفحه اصلی وبسایت صرافی بازگردید و روی “Swap Now” کلیک کنید. سپس، در پنجره باز شده، روی “Confirm” کلیک کرده تا مبادله انجام شود.

تایید مبادله در کیف پول متامسک

پس از انجام این کار، صرافی تراکنش شما را برای ماینرها ارسال می‌کند. لازم نیست قبل از بستن پنجره منتظر استخراج معامله باشید. می‌توانید وضعیت را بعداً در پنل activity بررسی کنید.

ارسال تراکنش برای ماینر‌ها

تا این بخش از مقاله به معرفی کیف پول MetaMask و مراحل نصب و انجام کار این کیف پول بر روی دسکتاپ یا مرورگر پرداختیم. در حال حاضر با هوشمند شدن تلفن‌های همراه، اکثر افراد تمایل دارند تمامی برنامه‌ها را بر روی تلفن همراه خود نصب داشته باشند و از این طریق در هر زمان و مکان به‌راحتی به دارایی‌های خود دسترسی داشته باشند.

آموزش نصب کیف پول متامسک اندروید

در ۳ سپتامبر ۲۰۲۰، متامسک برنامه کیف پول تلفن همراه را برای کاربران iOS و اندروید راه اندازی کرد. کاربران تلفن همراه متامسک می‌توانند رمز ارز‌های خود را از طریق این کیف پول ارسال و دریافت کنند. آنها همچنین می‌توانند توکن‌های غیرمثلی (NFT) را در این کیف پول ذخیره کنند. یکی از بهترین ویژگی‌های کیف پول تلفن همراه، گزینه همگام سازی آن با کیف پول نصب شده بر روی مرورگر است. کاربران با اسکن کد QR، کیف پول تلفن همراه خود را با کیف پول دسکتاپ همگام سازی می‌کنند. کاربران می‌توانند کیف پول تلفن همراه متامسک را از گوگل پلی (برای اندروید) دانلود کنند. تمامی مراحل نصب کیف پول اندروید و iOS مشابه یکدیگر است. پس از نصب، یک پنجره برای شما باز می‌شود که از طریق آن باید سه کار برای ایجاد کیف پول انجام دهید:

 • ایجاد کیف پول جدید
 • وارد کردن عبارت بازیابی
 • همگام سازی کیف پول تلفن همراه با نسخه‌ی مرورگر

گام اول: ایجاد کیف پول جدید 

اگر کاربر جدید هستید، یک کیف پول ایجاد کنید. در این مرحله همانند ایجاد کیف پول در مرورگر باید یک رمز عبور برای ورود به برنامه ایجاد کنید. پس از آن، برنامه عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای را به شما نشان می‌دهد که باید آن را در جایی امن و مطمئن ذخیره کنید. در آخرین مرحله، برنامه از شما می‌خواهد تا عبارات بازیابی را تأیید کرده و به شما امکان استفاده از کیف پول را می‌دهد. صفحه ورود به کیف پول همانند شکل زیر خواهد بود:

ایجاد کیف پول جدید در متامسک

گام دوم: وارد کردن سایر کیف پول‌ها

گزینه وارد کردن کیف پول به شما امکان می‌دهد، کیف پول‌های موجود خود را به دستگاه جدید وارد کنید. متامسک به شما این امکان را می‌دهد که کیف پول خود را با ارائه کلیدهای خصوصی یا اسکن یک کد QR ایجاد کنید. صفحه ورود کیف پول حاوی جزئیات توکن‌های مختلفی است که کاربر در اختیار دارد. پس از این مرحله باید کیف پول‌ها را با یکدیگر همگام سازی کنید.

وارد کردن کیف پول

گام سوم: همگام سازی کیف پول با نسخه مرورگر

این ویژگی به شما امکان می‌دهد حساب و کیف پول مرورگر خود را با کیف پول روی موبایل همگام سازی کنید. برای اتصال کیف پول به تلفن همراه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • متامسک را در مرورگر خود اضافه کنید.
 • به تنظیمات پیشرفته بروید.
 • بر روی همگام سازی با تلفن همراه کلیک کنید.
 • با اسکن کد QR همگام سازی را آغاز کنید.

توجه: همگام سازی کیف پول‌ها باعث می‌شود تمام حساب‌های موجود در کیف پول تلفن همراه حذف شود.

پس از انجام سه مرحله شما می‌توانید به آسانی توکن‌های خود را از طریق این کیف پول ارسال، دریافت، ذخیره و مدیت کنید.

همگام سازی کیف پول مرورگر و موبایلی متامسک

گام چهارم: ارسال رمز ارز

گزینه Send به شما امکان می‌دهد تا توکن‌ها را به حساب دیگری ارسال کنید. با وارد کردن آدرس گیرنده و مقدار توکن به رمز ارز مورد نظر خود را انتقال دهید.

ارسال رمز ارز در کیف پول موبایلی متامسک

گام پنجم: دریافت رمز ارز

از طریق این گزینه، می‌توانید آدرس عمومی و کد QR خود را برای دریافت توکن به اشتراک بگذارید.

متامسک به شما امکان می‌دهد آدرس خود را از طریق بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، تلگرام، واتساپ و غیره به اشتراک بگذارید.

دریافت رمز ارز در کیف پول موبایلی متامسک

به غیر از ارسال و دریافت ممکن است برخی از کاربران بخواهند توکن‌هایی را به کیف پول خود اضافه کنند. متامسک این گزینه را برای کاربران فراهم کرده است.

گام ششم: افزودن توکن به کیف پول متامسک

این گزینه به شما امکان می‌دهد هر گونه توکن یا توکن سفارشی را به کیف پول خود اضافه کنید. برای افزودن توکن سفارشی، با وارد کردن آدرس قرارداد، آن توکن را جستجو کنید.

افزودن توکن به کیف پول

همچنین در کیف پول موبایلی متامسک می‌توانید جزئیات مربوط به تراکنش‌ها را مشاهده کنید.

Webp.net resizeimage 40 min 1

متامسک هم مانند سایر برنامه‌ها دارای گزینه‌ی تنظیمات است. از طریق این گزینه می‌توانید به مدیریت کیف پول و مخاطبین، کلید خصوصی، عبارت بازیابی، امنیت، زبان، رمز ارز‌ها، اتصال به سایر کیف پول‌ها و موارد دیگر بپردازید.

تنظیمات کیف پول متامسک

در این مقاله، اتصال متامسک به یونی سواپ (Uniswap) را برررسی می‌کنیم. کیف پول تلفن همراه متامسک به کاربران امکان می‌دهد از طریق “walletconnect” به یونی سواپ و سایر dApps (برنامه‌های غیرمتمرکز) متصل شود.

گام هفتم: اتصال کیف پول متامسک به Uniswap 

به صفحه مرورگر در برنامه کیف پول تلفن همراه خود بروید و صرافی غیر متمرکز را انتخاب کنید.

اتصال به Uniswap

با مشاهده‌ی لیست صرافی‌های، یونی سواپ را انتخاب کنید. صفحه ورود Uniswap برای شما باز می‌شود.

صفحه ورود Uniswap

پس از انتخاب صرافی، یونی سواپ را به کیف پول متامسک متصل کنید. برای این کار باید در صفحه‌ی باز شده کیف پول متامسک را انتخاب کنید.

اتصال یونی سواپ با کیف پول متامسک

کیف پول شما به صرافی یونی سواپ متصل می‌شود و از این طریق می‌توانید هر تراکنشی که می‌خواهید را در پلتفرم یونی سواپ انجام دهید.

انجام تراکنش در یونی سواپ

اگر از تراکنش خود مطمئن هستید و جزئیات را دوباره بررسی کرده‌اید، بر رو تأیید مبادله کلیک کنید.

شکی نیست که MetaMask در حال حاضر معروف ترین کیف پول اتریوم موجود در فضای بلاک چین است. راه اندازی برنامه کیف پول موبایل موجب افزایش محبوبیت و پذیرش متامسک بوده است. با کیف پول متامسک نسخه‌ی تلفن همراه برای دسترسی به برنامه نیازی به دسکتاپ/لپ تاپ ندارید. برنامه تلفن همراه دسترسی به پلتفرم را افزایش داده و تجربه معاملاتی کاربر را ساده تر می‌کند.

با استفاده از کیف پول MetaMask چه کار‌هایی می‌توانید انجام دهید؟

اکنون که اصول اولیه در مورد کیف پول Metamask را می‌دانید، می‌توانید از تمام ویژگی‌های اتریوم استفاده کنید، از جمله:

 • ارسال و دریافت تراکنش بین آدرس‌های استاندارد اتریوم، مانند آدرس‌هایی که متعلق به افراد و تاجران است.
 • پرداخت برای تراکنش‌های DApps مانند بازی‌ها، DeFi و صرافی‌های غیر متمرکز.
 • ذخیره اتر و توکن‌های سفارشی (مانند توکن‌های ERC-20).
 • ذخیره مجموعه توکن‌ها و توکن‌های غیرمثلی (NFT)
 • اتصال به کیف پول‌های سخت افزاری Ledger و Trezor.

علاوه بر مطالبی که در بالا ذکر شد، مواردی هم هست که هنگام استفاده از کیف پول متامسک باید آن‌ها را در نظر بگیرید. در ادامه چند نمونه از این موارد را بررسی می‌کنیم.

همچنین می‌توانید در کیف پول MetaMask یک لیست مخاطب ایجاد کنید (مانند کار با کیف‌پول‌های واقعی) ارز دیجیتال دریافت و ارسال کنید. برای شخصی سازی برنامه ی افزودنی متناسب با نیازهای خود، تنظیمات را بررسی کنید.

متامسک یک کیف پول گرم است، به این معنی که روی دستگاه متصل به اینترنت کار می‌کند. امنیت این نوع کیف‌ پول‌ها نسبت به کیف پول های سرد که دارایی ها را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند، کمتر است.

سرانجام، هنگام استفاده از کیف پول MetaMask، باید بدانید که به چه وبسایت‌هایی اجازه دسترسی می‌دهید.

متامسک از چه ارزهای پشتیبانی می کند؟

این کیف پول با تمام قابلیت هایی که دارد تنها از توکن های اتریوم و ERC-20 پشتیبانی می کند. برای واریز توکن‌های اتر یا ERC-20 به کیف پول متامسک خود از صرافی یا کیف پول دیگر، به سادگی باید تراکنش را به آدرس یکی از حساب‌های خود در متامسک ارسال کنید.

چگونه می‌توان توکن‌های اتربوم و ERC-20 را از کیف پول متامسک ارسال کرد؟

مواردی که باید بدانید شامل:

 • آدرس کیف پول اتریوم گیرنده
 • اتر کافی برای هزینه شبکه اتریوم (گَس)

مهم: اگر از شبکه RPC سفارشی دیگری به غیر از شبکه اصلی اتریوم استفاده می‌کنید، لطفا مطمئن شوید که توکن کافی برای پرداخت هزینه شبکه داشته باشید. به عنوان مثال، توکن BNB (بایننس کوین) به عنوان هزینه شبکه در زنجیره هوشمند بایننس استفاده می‌شود.

توجه:

 • تعداد توکن و اتریوم (به عنوان هزینه گَس) بلافاصله کسر نمی‌شود. تراکنش به شبکه بلاک چین ارسال شده و در انتظار تأیید است.
 • هنگامی که تراکنش انجام شود، مقدار به روز شده موجودی توکن، اتر وهمچنین وضعیت تراکنش به روز شده را به صورت “تأیید شده” مشاهده خواهید کرد.
 • گاهی تأیید تراکنش ممکن است طول بکشد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، شما می‌توانید با ارسال مجدد تراکنش (در انتظار تعلیق اول) با قیمت گَس بالاتر، تراکنش را با سرعت بیشتری انجام دهید یا قبل از تأیید معامله، آن را لغو کنید.
 • اگر به دنبال دریافت توکن در کیف پول متامسک خود هستید، لطفاً نحوه واریز (دریافت) توکن‌ را مشاهده کنید.
 • این فرآیند برای اتریوم دقیقاً مانند سایر توکن‌های ERC-20 است، اما همیشه مطمئن شوید که کیف پول گیرنده از توکن‌های ارسال شده پشتیبانی می‌کند.

جمع بندی

کیف پول Metamask بخش مهمی از شبکه اتریوم است. اگرچه این کیف پول یک سری قابلیت‌های ویژه، به منظور دسترسی به بلاک چین اتریوم و کار با آن در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما همچنان یکی از بهترین ولت‌ها برای افراد تازه وارد نیز محسوب می‌شود. متاماسک دارای ویژگی‌های امنیتی مناسبی است و تاکنون مورد هک قرار نگرفته است، اما همچنان توصیه می‌کنیم مقادیر زیادی رمز ارز در آن نگهداری نکنید. 

کیف پول MetaMask ابزاری قدرتمند برای مرورگر است. اگر مراحل این مقاله را دنبال کرده باشید، با تمامی موارد مورد نیاز این کیف پول و مراحل نصب آن آشنا شدید. در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر از این کیف پول استفاده می‌کنند. بدون شک با توسعه‌ی اتریوم، برنامه‌هایی مانند کیف پول MetaMask به عناصر اصلی بین فن‌آوری‌های موجود و بلاک چین ارزهای دیجیتال تبدیل خواهند شد.

امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد و با استفاده از آن به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کرده باشید. در صورتی که در مورد این مقاله سوالی دارید یا موارد دیگری را می‌خواهید بیان کنید، با ارسال نظر در بخش دیدگاه سوال و نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

48 دیدگاه

 1. سلام دوست عزیز. من از کیف پول بایننس به متامسک در بستر BSC مقداری اتریوم واریز کردم. در بایننس نوشته موفقیت آمیز ولی در متامسک کوینی اضافه نشده. لطفا راهنمایی فرمایید. تشکر

  1. درود بر تو حسین عزیز
   کیف پول متامسک فقط از شبکه اتریوم و توکن های ERC20 پشتیبانی میکنه. احتمالا دارایی شما در شبکه گم شده باشه. برای اطمینان به پشتیبانی متامسک پیام بدید.

 2. سلام چند ارز رو به متامسک اضافه کردم ولی آدرس کیف پولشون با اتریوم یکی هست و هیچ فرقی ندارند انتقال به این آدرس ولتها مشکلی پیش نمیاره؟

  1. سلام امیر عزیز
   این توکن ها روی شبکه اتریوم و استاندارد ERC20 هستن. یعنی آدرسی که روی اون ها قرار دارن همون آدرس در شبکه اتریومه. مشکلی پیش نمیاد.

   1. سلام خسته نباشید آیا توکن unqtدر این صرافی قابل تبدیل به اتریوم هست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   2. سلام وقتتون بخیر من رمز رو وارد میکنم اما این عبارت میاد علت چییه؟
    Undefind is not object object evaluating

    1. سلام وقت بخیر
     باید به پشتیبانی سایت متامسک پیام بدین و از پیغام خطایی که دریافت میکنن اسکرین براشون بفرستین

 3. سلام ببخشید من ارز feg را بر پایه bep20 زدم تو لجر نانو اس بر پایه erc20 بعد ارز من گم شد حالا با استفاده از متامسک به لجر متصل شدم و ارز را پیدا کردم حالا میخوام feg را بزنم به تراس ولتم ولی ارور میده دلیلش چی میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 4. سلام . استاد وقتی متامسک رو روی شبکه bsc تنظیم میکنیم روی صفحه اکانتمون bnbنشون داده میشه . آدرس این bnbهمون آدرس اتریوم هست . میشه راهنمایی کنید چگونه به این متامسک bnb ارسال کنیم ؟ منظور باید همون آدرس اکانت که مال اتریوم هست رو و در اینجا bnb رو نشون میده به ارسال کننده بدهیم ؟

  1. سلام
   اگه کیف پول مبدا شبکه BSC رو پشتیبانی کنه، زمانی که همین آدرس اتریوم متامسک رو وارد کنید بهتون میگه که روی شبکه BEP2 این انتقال انجام میشه. پس همون آدرس اتریوم در کیف پول متامسک برای انتقال کافیه.

   1. استاد از تراست والت میخواستم به متامسک bnb ارسال کنم اون آدرسی که گفتم رو میدم قبول نمیکنه . چجوری و از کجا باید bnb بفرستم به متامسک . ممنون از راهنمایی تون

    1. برای ارسال bnb به متامسک شبکه BSC را به متامسک اضافه کنید بعد روی شبکه ها کلیک کرده و شبکه اسمارت چین را انتخاب کنید و در آخر هم آدرسی که برای اکانت هست همون آدرس بی ان بی هست با شبکه BSC

     1. سلام میشه واضح توضیح بدین من از کوینکس bnb انتقال دادم به متامسک ولی نمیتونم ببینم تو ولت.
      توی اتر اسکن من دیدم ترنسفر خودم رو همینطور تو ایمیلم م کانفیرم کردم.ولی تو ولت متامسک موجودی bnb رو صفر نشون میده

     2. سلام وقت بخیر آیا در متاماسک میشه ارز اتریوم کلاسیک رو به اتریوم در همون کیف پول واریز کرد

   2. استاد عزیز منظور چه کیف پولهایی این آدرس رو پشتیبانی میکنند . تشکر فراوان

    1. بیشتر کیف پول‌های معتبر از جمله تراست ولت این ادرس رو قبول میکنن.

 5. سلام.می خواستم شبکه اسمارت چین رو به متامسک اضافه کنم همه پارمترها رو درست وارد می کنم ولی این اخطار رو میاره
  Could not fetch chain ID. Is your RPC URL correct?

 6. سلام خدمت شما ببخشید من ۱۲ کلمه بازیابی رو یادداشت کردم
  و الان که متامسکم پاک شده همون ۱۲ کلمه بازیابی رو تو قسمت بازیابی وارد میکنم قبول نمی کنه
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام
   کلمات باید به ترتیب و با فاصله از هم نوشته بشن. این موارد رو رعایت میکنید؟

 7. سلام خسته نباشید
  من ۱ اینچ انتقال دادم از باینس به متامسکم حالا اورده ولی نوشته بی ان بی صفر اما ۱اینچ کامل نوشته
  حالا من به صرافی وان اینچ متصل میکنم درحالی که توکن وان اینچ در کیف پولم هست و نشان میده اما بی ان بی ندارم تو صرافی وان اینچ صفر نشون میده
  ممنون میشم راهنمایی کنن چطور اتصال برقرار کنم بینه متامسک باینانس اسمارت چن با صرافی وان اینچ
  تشکر

  1. سلام
   از داده های تست نت و مین نت این صفحه استفاده کنید.
   در صورت حل نشدن مشکل به پشتیبانی خود پلتفرم پیام بدید.

   1. سلام وقت بخیر
    من متاماسکو اپلیکشن رو نصب کردم ولی اون سه تا گزینه directly deposies نمیاد برام،کجاس دقیقن؟

 8. سلام.
  من میخوام تتر بفرستم متاماسکم بعد اونجا تبدیل به اتر کنم؟ اینحوری کارمزدش کمتره یا از صرافی اتر بفرستم به متاماسک؟

  1. سلام
   در هر صورت شما دوبار کارمزد پرداخت می‌کنید. باید میزان کارمزد صرافی، کارمزد انتقال اتر به کیف پول رو محاسبه کنید. و دوباره این عمل رو انتقال تتر هم انجام بدید و مقایسه کنید کدوم روش به صرفه تره

 9. سلام من می‌خوام متامسکم رو روی ی گوشی دیگه نصب کنم رمز ۱۲ رقمی رو هم دارم
  الان نمیدونم چ جوری نصبش کنم ؟

 10. سلام من از کوینکس ارز bnb انتقال دادم به متا مسک
  اد توکن هم زدم ولی مانده صفر نشون میده
  چیکار کنم مانده رو بیاره.تو ایمیل هم کانفرم کردم

  1. اول اطمینان حاصل کنید که ارز خود را از طریق شبکه اسمارت چین انتقال دادین. نهایتا از داده های تست نت و مین نت این صفحه استفاده کنید.
   در صورت حل نشدن مشکل به پشتیبانی خود پلتفرم پیام بدید.

 11. سلام تقریبا ۳ روز پیش مبلغ ۷۰ میلیون به متامسکم انتقال دادم ولی بعد از دودقبقه به یه آدرس که نمیدونم send شد نمیدونم که آیا هک شدم یا چیز دیگه ایی به نظرتون راهی هست برای پیگیری و برگشتش؟

 12. با سلام
  من چند تا کیف متاماسک رو چندتا گوشی جدا گونه نصب کردم با ادرس های متفاوت الان میخام اونارو روی همین متاماسک خودم داشته باشم چیکار باید انجام بدم

  1. سلام وقت بخیر
   به دلیل اینکه هر کدوم از کیف پول‌ها عبارت بازیابی و آدرس متفاوتی دارن، نمیشه که همه رو در یک کیف پول نمایش بده. باید موجودی همه‌ی کیف پول‌هارو به یه کیف پول مشخص منتقل کنین.

 13. سلام و خسته نباشید من تو متامسک ارز دیجیتالی دارم میخوام تبدیلش کنم به اتریوم یا بیت کوین چطور میتونم اینکار رو انجام بدم ممنون میشم

  1. برای تبدیل ارز در کیف پول متامسک میبایست کیف خودتون را به صرافی غیرمتمرکز uniswap متصل کنید و اقدام به تبدیل ارز مورد نظر خود کنید.

 14. سلام وقت بخیر آیا در متاماسک میشه ارز اتریوم کلاسیک رو به اتریوم در همون کیف پول واریز کرد

  1. بصورت پیش فرض خیر ، برای دریافت اتریوم کلاسیک در متامسک باید شبکه مخصوص اتریوم کلاسیک را به متامسک اضافه کنید

 15. سلام میتونم دوج کویین از نوبیتکس به متامسک انتقال بدم؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. برای ارسال دوج کوین به متامسک باید ابتدا شبکه بایننس اسمارت چین را به متامسک خود اضافه کنید و دوج کوین را در بستر bep20 به متامسک ارسال کنید

 16. سلام دوست عزیز
  دیروز مقداری اتریوم به تتر تبدیل کردم
  بعدش دوباره به اتر که خواستم تبدیل کنم
  این تراکنش انجام نشد
  چند بار امتحان کردم ولی قبول نکرد با اینکه هزینه کارمزد هم داشتم
  یکبار هم ارسال کردم به صرافی اکسیر ولی ارسال نکرد
  کلا الان هر کاری میکنم قبول نمیکنه
  اما تتر و مقدار کمی اتر برای کارمزد تو کیف پولم دارم
  امکانش هست راهنمایی ام کنید که چکاری باید انجام بدم
  ممنون میشم دوست عزیز

 17. سلام دوست عزیز
  دیروز مقداری اتریوم را به usdt تبدیل کردم بعد از آن تراکنشی که می خواستم دوباره تبدیل کنم جواب نداد بارها این کار را کردم اما با وجود این هزینه کارمزد داشتم قبول نکرد
  یک بار به صرافی فرستادم اما ارسال نکرد
  آیا می توانید به حل این مشکل کمک کنید؟ متشکرم

 18. سلام/یه ایمیل برای من اومده که متامسکت رو وریفای کن/مگه متامسک وریفای میخاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا