آموزشآموزش سرمایه گذاری

آموزش استیک در تراست ولت + استیک BNB

استیک در تراست ولت یک روش سرمایه گذاری و کسب سود است. شما می‌توانید به جای خرید و فروش مستقیم رمز ارزها آنها را استیک کنید. اما دلیل استیک و دریافت پاداش چیست؟ همانطور که می‌دانید در شبکه ارزهای دیجیتال تأیید تراکنش و امنیت شبکه با مشارکت اعضا و با استفاده از یکی از الگویتم های اجماع انجام می‌شود. اثبات سهام یکی از الگوریتم های اجماع است. در الگوریتم اثبات سهام کاربران با استیکینگ ارز دیجیتال در تایید تراکنش و امنیت شبکه مشارکت کرده و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنند. استیک در بازار ارزهای دیجیتال به معنای نگهداری رمز ارز در کیف پول‌های مخصوص است؛ یکی از این کیف پول‌ها تراست ولت نام دارد.

تراست ولت (Trust Wallet) یک کیف پول ارز دیجیتال است که در کنار سایر خدمات حوزه رمزارزها، قابلیت استیکینگ ارز دیجیتال را نیز به خدمات خود اضافه کرده است. 

انتخاب کوین مناسب برای استیکینگ همانند یک بازی اعداد و حس درونی است. برای شروع استیکینگ باید حداقل مقداری از رمز ارز مورد نظر را در کیف پول خود داشته باشید. توجه داشته باشید که رمز ارزی را انتخاب کنید که در دسته‌ی رمز ارزهای آینده دار است و در کوتاه مدت صعود کرده و باعث کسب سود شما می‌شود. با استیکینگ به موفقیت یک رمز ارز کمک می‌کنید. فرآیند استیک کردن در تراست ولت بسیار شبیه به کسب سود از طریق سپرده گذاری در بانک است.

استیک در تراست ولت: ارزهای قابل استیک در تراست ولت

تراست ولت یک کیف پول با رابط کاربری آسان است. برای شروع استیکینگ ارز دیجیتال در تراست ولت (trustwallet) ابتدا آن را دانلود کنید و سپس به بخش “Finance” در صفحه اصلی کیف پول بروید، در این صفحه لسیت کوین‌های قابل استیک را مشاهده می‌کنید.

تراست ولت یک کیف پول غیرمتمرکز است و برای ایجاد به ایمیل یا شناسه کاربری نیاز ندارد. تراست ولت یک ویژگی با عنوان استیکینگ به برنامه‌ی خود اضافه کرده است. در حال حاضر شما قادر به استیکینگ برخی از رمز ارزها از طریق این کیف پول هستید. کوین‌های قابل استیکینگ در تراست ولت عبارتند از:

 • بایننس کوین
 • کازماس
 • کاوا
 • الگوراند
 • ترون
 • وی چین
 • تومو چین
 • تزوس
 • آیوتا
 • کالیستو

مقدار سود استیک در تراست ولت چقدر است؟

مقدار سود سالانه حاصل از استیکینگ بایننس کوین در تراست ولت بیش از ۲۳ درصد و از ارزهای ترون، کازماس، کاوا، الگورندا و تزوس به ترتیب بین ۶ الی ۱۲ درصد سود کسب کنید.

بایننس کوین توکن بومی زنجیره‌ی هوشمند بایننس است که با ۲۰ درصد سود سالانه یکی از سه رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار است.

الگورندا (Algorand) بر اساس الگوریتم اثبات سهام ایجاد شده و سرمایه گذاران را قادر می‌سازد تا سالانه حدود ۶ درصد درآمد کسب کنند.

توکن کازماس به دلیل پشتیبانی گسترده ای در بین ارائه دهندگان و کسب سود سالیانه تا ۷ درصد، در بین فعالان حوزه‌ی کریپتو بسیار فعال شده است.

تزوس یک بستر بلاک چین نسل بعدی برای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز است. توکن XTZ از طریق استیکینگ، سالانه حدود ۶ درصد سود ارائه می‌دهد.

کاوا توکن اصلی بلاک چین کاوا است که بیش از ۱۱ درصد سود دارد، در حالی که توکن شبکه ترون یکی دیگر از دارایی های محبوب سالانه ۵% سود به کاربران ارائه می‌کند.

چه عواملی بر استیکینگ ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد؟

 • نوسانات و نقدینگی
 • مدت زمان استیکینگ
 • مدت زمان دریافت پاداش

انتخاب نماینده برای استیک کردن در تراست ولت چیست؟

در نهایت، واگذاری دارایی‌ها به اعتبارسنجان از طریق تراست ولت به این معنی است که می‌توانید موجودی خود را بدون دردسر یا به خطر انداختن آنها و با حفظ امنیت شبکه، افزایش دهید و از این طریق استیکینگ را برای افرادی که به تازگی قصد دارند رمز ارز خود را استیک کنند، آسان تر کنید.

در این مقاله نحوه‌ی استیکینگ بایننس کوین را به شما آموزش می‌دهیم. فرآیند استیکینگ تمامی ارزهای دیجیتال در تراست ولت مشابه به هم است. برای مثال از لیست ارائه شده بایننس کوین را انتخاب کنید.

استیک بایننس کوین در تراست ولت (آموزش تصویری)

برای شروع استیکینگ در تراست ولت، باید توکن BNB را در کیف پول خود داشته باشید. همچنین، باید نسخه‌ی بروز تراست ولت را در اندروید و iOS دانلود کنید تا هم از تراست ولت پشتیبانی شود و هم به تمام ویژگی‌های ارائه شده توسط کیف پول دسترسی داشته باشید.

توجه: برای شرکت در استیکینگ بایننس کوین باید حداقل ۱ توکن BNB داشته باشید. هنگامی که BNB استیک شود، توکن‌های استیک شده توسط ولیدیتوری که انتخاب کردید، قفل می‌شود. ۷ روز پس از پایان دوره‌ی استیکینگ می‌توانید توکن و پاداش خود را دریافت و برداشت کنید.

اگر ارز دیجیتال بایننس کوین را در کیف پول خود ندارید می‌توانید از طریق تراست ولت به راحتی اتریوم و تتر خود را به بایننس کوین تبدیل کنید.

هنگامی که قصد دارین توکن BNB خود را از سایت ایرانی به کیف پول تراست ولت منتقل کنید کافیست بر روی گزینه‌ی Receive بروید و آدرس خود را وارد کنید. با انتقال بایننس کوین به تراست ولت استیک خود را شروع کنید.

آغاز استیکینگ بایننس کوین در تراست ولت

دسترسی به منو استیکینگ بایننس کوین

روی More و سپس در منوی باز شده بر روی Stake بزنید. همچنین می‌توانید روی Stake Details و سپس Stake کلیک کنید.

شروع استیکینگ ارز دیجیتال بایننس کوین

در این بخش شما گزینه‌‌های دیگری را نیز مشاهده خواهید کرد.

Stake Detailis

در این صفحه جزئیات استیکینگ بایننس کوین یا هر رمز ارزی را که انتخاب کرده‌اید، مشاهده می‌کنید. البته باید توکن‌های خود را استیک کرده باشید تا این اطلاعات به شما نمایش داده شود.

Stake

در این قسمت می‌توانید ارز دیجیتال خود را انتخاب کرده و سپس شروع به استیک کردن آن کنید.

Unstake

با استفاده از این گزینه می توانید دارایی خود را از حالت استیکینگ خارج کنید. در نتیجه اگر زمانی قصد این را داشتید که دیگر از طریق استیک کسب سود نکنید، با استفاده از این گزینه می‌توانید این کار را انجام دهید.

Claim Rewards

با استفاده از این گزینه می‌توانید سودهای دریافتی خود را برداشت کنید.

انتخاب ولیدیتور یا اعتبارسنج برای استیکینگ رمز ارزها

روی next کلیک کنید تا فهرست ولیدیتورها یا اعتبارسنج های فعال را ببینید. ۲۱ ولیدیتور برتر بر اساس میزان دارایی استیک شده در آن‌ها به شما نمایش داده می‌شود که بر اساس سود متغیر هستند.

توجه داشته باشید که اگر یک ولیدیتور غیر فعال را انتخاب کنید، نمی‌توانید پاداش بگیرید و باید اعتبار سنج خود را تغییر دید.

در حوزه استیکینگ ارز دیجیتال ولیدیتور یا اعتبار سنج به شخصی گفته می‌شود که وظیفه‌ی تأیید تراکنش و ایجاد بلاک جدید را با استفاده از الگوریتم اثبات سهام بر عهده دارد.

انتخاب ولیدیتور در تراست ولت

با توه به مقدار داریی BNB و سود ولیدیتورها متفاوت هستند.

مقدار بایننس کوین خود را وارد کنید

مقدار بایننس کوینی که قصد استیک کردن آن را دارید، در کادر “Amount” وارد کرده و سپس بر روی Next کلیک کنید.

وارد کردن مقدار بایننس کوین برای استیکینگ
ورود به مرحله ی بعدی استیکینگ ارز دیجیتال بایننس کوین

تایید تراکنش‌های بایننس کوین در تراست ولت

در صفحه تأیید، روی “Send” بزنید تا فرآیند استیکینگ کامل شود. تراکنش و جزئیات استیکینگ در لیست معاملات به شما نشان داده می‌شود.

تایید مراحل استیکینگ در تراست ولت
مشاهده لیست ارزهای استیک شده

کسب سود از استیکینگ بایننس کوین در تراست ولت چقدر است؟

برای مشاهده وضعیت استیکینگ، یکبار صفحه را رفرش کنید. با کلیک بر روی آن پنجره Stake Details باز می‌شود. در این مرحله باید استیکینگ بایننس کوین شما با موفقیت انجام شود.

تکمیل فرآیند استیکینگ بایننس کوین
مشاهده جزئیات استیکینگ بایننس کوین

ممکن است به هر دلیلی از ادامه‌ی استیکینگ منصرف شوید. در این مرحله فرآیند آن استیکینگ (Unstake) بایننس کوین در تراست ولت را آموزش می‌دهیم تا اگر قصد نداشتید استیکینگ خود را ادامه دهید، توکن‌های خود را آن استیک کنید.

نحوه آن استیک کردن (Unstake) بایننس کوین در تراست ولت

مرحله اول: بر روی توکن‌های BNB خود کلیک کنید

مرحله دوم: بر روی گزینه‌ی more بزنید و Unstake را انتخاب کنید.

آن استیک کردن بایننس کوین در تراست ولت

مرحله سوم: در این مرحله می‌توانید با انتخاب گزینه Stake Details و کلیک بر روی Withdraw رمز ارز یا سود حاصل از استیک خود را برداشت کنید

مشاهده جزئیات استیکینگ
برداشت دارایی وسود حاصل از استیکینگ در تراست ولت

مرحله‌ چهارم: مقدار توکنی که قصد برداشت آن دارید را در کادر مورد نظر وارد کنید. پس از انتخاب ولیدیتور، گزینه Next را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Max تمام دارایی خود را برداشت کنید.

برداشت دارایی لز کیف پول

مرحله پنجم: در این مرحله که آخرین بخش از فرآیند آن استیکینگ است، پس از بررسی نهایی تراکنش، روی گزینه Send کلیک کرده و معامله را ارسال کنید. این تراکنش در لیست سوابق تراکنش شما قابل مشاهده است.

اتمام آن استیکینگ بایننس کوین

سپی اگر دوباره به موجودی bnb خود در تراست ولت مراجعه کنید در در بخش Pending تعداد توکن‌هایی که درخواست برداشت آن‌ها را داشته‌اید، مشاهده می‌کنید.

مشاهده توکن های برداشت شده از تراست ولت

منتظر بمانید تا فرایند آن‌استیک در شبکه تایید شود و کوین‌های شما در دسترس قرار گیرد.

نکاتی که باید در رابطه با آن استیک کردن ارز دیجیتال بایننس کوین در تراست ولت بدانید

 • پس از آن اتیک کردن توکن‌های BNB های خود، ۷ روز طول می‌کشد تا کوین‌های شما در دسترس قرار گیرند. در این مدت زمان شما نمی‌توانید با توکن‌های خود کاری کنید، اما موجودی آن‌ها در کیف پول تراست ولت نشان داده‌ می‌شود.
 • در طی ۲۴ ساعت فقط یکبار می‌توانید توکن‌های خود را Unstake کنید.
 • پس از Unstake کردن کوین‌های خود، دیگر پاداشی دریافت نخواهید کرد.

سوالات متداول درباره استیکینگ تراست ولت

آیا استیکینگ در تراست ولت خوب است؟

در بیان کلی استیک کردن در تراست ولت خوب است؛ به این دلیل که شما با قفل کردن دارایی خود، روزانه، هفتگی یا ماهانه سود دریافت کنید. در این صورت دارایی اصلی شما از نوسانات بازار در امان می‌مانند و حتی از طریق همین نوسانات رشد پیدا می‌کند. از طرفی تراست ولت یک کیف پول با رابط کاربری آسان است و در صورت استفاده از آن نیازی به تجهیزات پیچیده و هزینه‌ی بالا هم ندارد.

مزایای استیکینگ ارز دیجیتال در تراست ولت پیست؟

 • بدون نیاز به تجهیزات و ریگ‌های ماینینگ در کسب سود از رمز ارزها مشارکت کنید
 • درآمد حاصل از استیکینگ ارز دیجیتال را می‌توانید پیش‌بینی کنید.

آیا استیکینگ ارز دیجیتال همراه با ریسک است؟

همانطور که می‌دانید هر سرمایه گذاری با ریسک همراه است. استیکینگ ارز دیجیتال نیز از این قاعده نیست و با خطذاتی همراه است. پادا‌ش‌هایی که از استیکینگ ارز دیجیتال در تراست ولت کسب می‌کنید متفاوت است و به شبکه و ولیدیتور انتخابی شما بستگی دارد.

جمع بندی

استکینگ ارز دیجیتال در تراست ولت یکی از راه‌های کسب سود از رمز ارزهایی است که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند. شما با استیکینگ ارز دیجیتال در فرآیند رای گیری و امنیت شبکه مشارکت کرده و به همین دلیل سود کسب می‌کنید.

3 دیدگاه

 1. سلام بعنوان مثال وقتی با نرخ ۲۰درصد استیک میکنیم یعنی یک عدد bnb درپایان یکسال ۱.۲bnb میشود؟؟برداشت به چه صورت انجام میشه مثلا آیا روزانه یاماهانه میشود برداشت کرد؟؟واصل مبلغ استیک شده تا یکسال قابل برداشت نیست؟؟لطفا پاسخ دهید؟؟

  1. سود استیک سالانه است. البته قوانین هر مرجعی برای استیک متفاوت است، پاسخ سوالات خود را باید با مطالعه شرایط و قوانین پلتفرمی که قصد استیک در آن را دارید بیابید.

 2. من ۴۰۰ دلار استیک کردم ولی الان سودش غیر قابل برداشته
  اگر بخواهم کل بی ان بی رو برداشت کنم یا به اصطلاح آن استیک کنم چه راهی باید برم لطفا راهنمایی کنین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا