آموزش آلت کوین ها

دوج کوین چیست؟ راهنمای جامع برای مبتدیان

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که به‌وسیله‌ی بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) ایجاد شد. آنها قصد داشتند که یک سیستم پرداخت سرگرمی ایجاد کنند.

برخلاف ماهیت سرگرمی دوج کوین برخی آنرا یک سرمایه گذاری قانونی تلقی می‌کنند.

دوج کوین در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ راه اندازی شد. برگرفته از یک الگوی رفتاری معروف “Shiba Inu” است.

اینترنت از این کوین عجیب و جدید بسیار هیجان زده شد و سؤال کرد که دوج کوین چیست؟ یک کوین است که روی آن یک طرح است. اما این تمام ماجرا نیست.

آنچه به عنوان یک سرگرمی کوچک آغاز شد اکنون به یک جامعه بزرگ ارز دیجیتال تبدیل شد. دوج کوین معمولاً به عنوان کوین “میم (meme)” شناخته می‌شود و دلیل خوبی هم دارد. دوج کوین از زمان موفقیت خود به خاطر کمک های خیرخواهانه و سایر اهداف به خوبی شناخته شد.

طرفداران دوج کوین خود را Shibe می‌نامند. آنها حتی زبان خاص خود را دارند. از عبارت و اصطلاحات و عبارات شکسته انگلیسی خنده دار مانند “بسیار شگفت انگیز”، “بسیار سپاسگزار” و “بسیاری از کارها” تشکیل شده است. حتی مولد‌های Shibe Meme نیز هستند که می‌توانید امتحان کنید.

طرفداران دوج کوین گروه خاصی هستند و از آن برای انجام برخی کارهای خاص استفاده می‌کنند. می‌پرسید چه چیزهایی؟ ادامه مطلب را بخوانید!

چگونه از دوج کوین استفاده کنیم؟

حالا که کمی درباره دوج کوین می‌دانید، بیایید ببینیم چگونه از آن استفاده کنیم. جامعه از آن برای حمایت از اهداف خوب در سراسر جهان استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۴، جامعه ارز دیجیتال برای کمک به اعزام Bobsled جامائیکا به بازی های المپیک زمستانی، ۵۰ هزار دلار جمع آوری کرد.

برای روز جهانی آب (۲۲ مارس ۲۰۱۴)، Shibe های وفادار ۳۰۰۰۰ دلار برای ساخت چاه های آب در دره تاناکنیا جمع کردند.

Shibe ها حتی NASCAR (اتومبیلرانی آمریکای شمالی) را امتحان کرده اند. در مارس ۲۰۱۴، Shibe مبلغ ۵۵ هزار دلار برای حمایت مالی از راننده ای به نام Josh Wise پرداخت.

دوج کوین در رسانه های اجتماعی نیز طرفداران زیادی دارد. Reddit میزبان یک گروه پر جنب و جوش Shibe است. موسسات خیریه دوج کوین که از Reddit به عنوان یک پلتفرم استفاده می‌کنند شامل SocksForTheHomeless و DogePizza هستند.

شما داستان دوج کوین و نحوه استفاده از آن را می‌دانید. شما همچنین می‌دانید که طرفداران زیادی دارد، اما این ارز به عنوان واحد پول چقدر بزرگ است؟

قیمت دوج کوین

خیلی زیاد نیست. امروز در تاریخِ ۱۳۹۹/۱۱/۴، یک Dogecoin فقط ۰/۰۰۸۴۷۲۰۴ دلار ارزش دارد.

با این حال، این کوین محدودیتی در عرضه ندارد. مقدار زیادی Dogecoin وجود دارد و بنابراین قیمت آن به اندازه سایر کوین ها مانند لایت کوین و بیت کوین که منابع محدودی دارند، افزایش نخواهد یافت.

فقط ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد. در حال حاضر نزدیک به ۱۱۴ میلیارد دوج کوین در گردش و مناسب معاملات کوچک است،. به همین دلیل از آن برای راهنمایی و کمک مالی استفاده می‌شود.

دوج کوین چیست

قیمت یک دوج کوین زیر ۱ سنت است، اما منظور این نیست که بی ارزش است. ارزش بازار آن امروز ۱/۰۸۴/۰۴۴/۳۶۸ دلار است و در ژانویه ۲۰۱۸ بالاتر از ۱ میلیارد دلار بود.

عملکر تراکنش‌های دوج کوین

فن‌آوری پشت دوج کوین

همه ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین هستند. بلاکچین‌ها پایگاه‌های دیجیتالی هستند که اطلاعات معاملات را ذخیره می‌کنند. هر معامله ای که با دوج کوین انجام می‌شود در بلاک چین آن ذخیره می‌شود.

اطلاعات بلاک چین در یک مکان ذخیره نمی‌شود بلکه در هزاران رایانه به نام گره ذخیره می‌شود. به همین دلیل به بلاک چین‌ها شبکه های غیرمتمرکز گفته می‌شود. بلاک چین ها در یک سرور متمرکز کار نمی‌کنند.

فن‌آوری دوج کوین

بررسی کنیم که چگونه یک معامله در بلاک چین دوج کوین کار می‌کند. برای فهم بیشتر مثالی می‌زنم.

شخص A در استرالیا و شخص B در آمریکا زندگی می‌کند. تصور کنید که شخص A می‌خواهد بدون استفاده از بانک یا پرداخت هیچ گونه هزینه مبادله ای، پول شخص B را برای او ارسال کند. شخص A تصمیم می‌گیرد از دوج کوین استفاده کند.

۱- شخص A تعداد ۱۰ دوج را برای شخص B می‌فرستد.
۲- (گره ها) برای اطمینان از اینکه شخص A تعداد ۱۰ دوج برای ارسال دارد، بلاک چین را بررسی می‌کنند. اگر بیش از نیمی از گره های شبکه موافقت کنند که شخص A این ۱۰ دوج را دارد، معامله انجام می‌شود. اکنون معامله به بلاکچین اضافه شد.
۳- شخص B در آمریکا ۱۰ DOGE دریافت می‌کند.

گره ها برای بررسی معاملات پاداش می‌گیرند. پاداش ارز جدید است. به این عملیات استخراج می‌گویند. حال استخراج دوج کوین چیست؟

استخراج دوج کوین

هنگامی که یک گره تلاش می‌کند معامله را تأیید کند، قرعه کشی می‌شود. این قرعه کشی حدس جدیدترین کد معامله در بلاک چین است و در آن پاداش برای گره ای که کد را درست می‌کند ۱۰ هزار دوج است.

این قرعه کشی هر دقیقه یک بار اتفاق می‌افتد. بدان معنا که هر دقیقه مجموعه جدیدی از معاملات تأیید می‌شود.

استخراج دوج کوین

زمان معامله دوج کوین بسیار سریعتر از بیت کوین یا لایت کوین است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن سرعت یا کمک مالی است.

برای انجام معامله در مثال، شخص A و شخص B به موارد دیگری بیش از بلاک چین نیاز ندارند. البته هر دو به کیف پول نیاز دارند. حال که دانستید استخراج چیست، بیایید بدانیم کیف پول Dogecoin چیست؟

انواع کیف پول دوج کوین

کیف پول کریپتو مانند کیف پول واقعی نیست که در آن پول کاغذ و کوین های فلزی نگه دارید. کریپتو دیجیتالی است و فقط در رایانه ها وجود دارند. کیف پول های ارز دیجیتال جایی است که شما اطلاعات لازم برای استفاده از ارز های خود را در آن ذخیره می‌کنید. این اطلاعات شامل کلیدهای عمومی و کلیدهای خصوصی است.

توجه: کلید عمومی مانند یک آدرس ایمیل است که در آن ارز ارسال می‌شود و همه افراد در شبکه می‌توانند آن را مشاهده کنند. کلید خصوصی مانند گذرواژه آن آدرس ایمیل است. بسیار مهم است که کلیدهای خصوصی خود را ایمن نگه دارید!

چهار نوع کیف پول دوج کوین وجود دارد:

کیف پول های نرم افزاری: دو نوع کیف پول نرم افزاری دوج کوین وجود دارد:

Dogecoin Core: این کیف پول شامل کل بلاک چین دوج کوین است. ممکن است بارگیری آن کمی طول بکشد. با این کار، رایانه شما به یک گره تبدیل می‌شود.

MultiDoge: کم حجم است. اطلاعات کافی برای استفاده از ارز دیجیتال دوج کوین را ذخیره می‌کند، اما رایانه شما به یک گره کامل تبدیل نمی‌شود.

کیف پول آنلاین: کیف پول هایی مانند Dogechain به شما امکان می‌دهد از بلاک چین Dogecoin بدون ذخیره سازی هیچ یک از رایانه های خود استفاده کنید.

کیف پول های کاغذی: این کیف پول قابل چاپ هستند و می‌توانید آنها را در دست بگیرید. یک روش امن برای ذخیره کوین شماست. می‌توانید در سایتهایی مانند net، کیف پول کاغذی بسازید.

کیف پول های سخت افزاری: دستگاه های سخت افزاری مانند درگاه های USB قابل جابجایی هستند. قیمت آنها بسیار گران است، کیف پول Keepkey با قیمت ۶۸ دلار و کیف پول Ledger Nano با قیمت ۹۶ دلار عرضه می‌شود. این روش هم برای ذخیره امن دوج کوین است.

پیشنهاد می‎شود هنگام ذخیره ارز دیجیتال از ترکیب کیف پول های مختلف استفاده کنید. اگر کسی قصد داشت کیف پول شما را هک کند، این روش از سرقت دوج کوین جلوگیری می‌کند.

از کجا می‌توانیم دوج کوین بخریم؟

صرافی های ارز دیجیتال وبسایت هایی هستند که می‌توانید در آن ارز بخرید و بفروشید. بهترین صرافی دوج کوین چیست؟ بهترین صرافی برای خرید دوج کوین بایننس است.

به طور کلی بایننس به عنوان یکی از بهترین پلتفرم های ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. برخی از ویژگی های امنیتی را ارائه می‌دهد و تعداد زیادی کوین کریپتو مختلف را برای معامله و مبادله را به شما می‌دهد. دوج کوین یکی از آنهاست.

هنگامی که از صرافی استفاده می‌کنید، باید هزینه هایی را پرداخت کنید. اگر می‌خواهید Dogecoin رایگان دریافت کنید می‌توانید از dogefaucet دیدن کنید. dogefaucet وبسایتی است که در آن می‌توانید در ازای پرداخت رایگان دوج کوین وظایفی را انجام دهید. وظایف عبارتند از: تماشای تبلیغات، پر کردن نظرسنجی ها یا انجام یک بازی قرعه کشی.

صرافی دوج کوین

ممکن است فکر کنید: ” اگر مجبور به انجام کاریم، پس Dogecoin رایگان نیست.” درست است که فکر کنید dogefaucet در واقع دوج کوین رایگان نمی‌دهند و گاهی اوقات هیچ دوج کوینی پرداخت نمی‌کنند!

باید هنگام استفاده از کیف پول dogefaucet بسیار مراقب باشید. در واقع، شما باید هنگام کار با هر کیف پول ارز یا ارز مبادله ای مراقب باشید.

Dogecoin چقدر امن است؟ در ادامه خواهیم گفت.

امنیت دوج کوین چقدر است؟

Dogecoin از زمان راه اندازی تاکنون چندین مشکل امنیتی داشته است.

Dogewallet

در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۴، کیف پول Dogewallet هک شد. هکرها ۲۱ میلیون Dogecoin را که حدود ۱۲۰۰۰ دلار ارزش داشت، به سرقت بردند. جامعه ۱۳۰۰۰ دلار برای بازپرداخت کاربرانی که پول خود را از دست داده اند جمع کرده است.

حمله ی ۵۱%

فن‌آوری بلاک چین بسیار امن است. بلاک چین Dogecoin هرگز هک نشده است. تمام بلاکچین ها از جمله دوج کوین در معرض خطر حملات ۵۱٪ هستند.

حمله ۵۱٪ زمانی است که بیش از نیمی از بلاک چین تحت کنترل یک شخص یا گروه قرار گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، آن گروه می‌تواند معاملات نامعتبر را به بلاکچین اضافه کند. این امر یک کلاهبرداری است و برای هر ارز دیجیتالی که قربانی این حمله هک شود بد خواهد بود.

هنگامی که این ارز برای اولین بار راه اندازی شد، در معرض خطر حمله ۵۱٪ قرار داشت. برای جلوگیری از این اتفاق، توسعه دهندگان Dogecoin در سال ۲۰۱۴ یک عملیات استخراج با لایت کوین ایجاد کردند. اکنون می‌توان این دو ارز را با هم ترکیب کرد که باعث امنیت هر دو شبکه می‌شود.

Moolah

در سپتامبر ۲۰۱۷، یکی از اعضای جامعه این کوین عجیب به دلیل کلاهبرداری در انگلیس دستگیر شد. رایان کندی با استفاده از نام الکس گرین، صرافی به نام Moolah افتتاح کرد. Moolah ورشکست شد و تصور می‌شود که کندی ممکن است پول کاربر را به سرقت برده باشد.

جامعه به کندی اعتماد کرده بود و او به جامعه دروغ گفت. اولین دادگاه تقلب در کریپنو است. جکسون پالمر در آوریل ۲۰۱۵ از رهبری خود را استعفا داد. او اشاره کرد که به دلیل ورشکستگی Moolah از این سمت استعفا دا.

این مشکلات بیانگر دو چیز است:

فن‌آوری بلاک چین بی خطر است، اما موارد همراه آن همیشه کاملاً امن نیست.
جامعه ارز دیجیتال قوی است و برخی از مشکلات هنوز ادامه دارد.
حال می‌خواهم بگویم دوج کوین در آینده چه کاری انجام خواهد داد؟

آینده‌ی دوج کوین

توسعه دهندگان ارز از سال ۲۰۱۵ هیچ تغییر اساسی در کوین ایجاد نکرده اند. این بدان معنی است که Dogecoin ممکن است عقب بماند و به همین دلیل Shibes دوج کوین را ترک می‌کند تا به پلتفرم های پیشرفته تری مانند اتریوم بپیوندد.

این ارز عجیب چه کاری انجام می‌دهد و چرا بروزرسانی نشده است؟ متأسفانه سه توسعه دهنده آن نیمه وقت هستند که نقطه ضعف آن حساب می‌شود.

دوج کوین و پول فیات

حتی جکسون پالمر گفت که این ارز دیجیتال حباب است و هر فن‌آوری که در سه سال بروز نشده است صدها میلیون دلار نمی‌ارزد.

نکته: حباب محصولی است که ارزش بازار آن بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن است. وقتی یک “حباب” ظاهر می‌شود، ارزش بازار می‌تواند خیلی سریع پایین بیاید.

هرچند همه چیز بد نیست. نیکول، یکی از توسعه دهندگان Dogecoin، گفت که او در حال کار بر روی یک بروزرسانی است. این به روزرسانی باید پلتفرم را امن و پایدارتر کند. همچنین می‌تواند به معنای افزایش ارزش دوج کوین باشد.

جمع بندی

وقتی می‌پرسیم، “دوج کوین چیست؟“، پاسخ ساده است. یکی از صدها ارز دیجیتال است که بیت کوین را در بازار ارز کریپتو دنبال می‌کند.

سوالی که باید بپرسیم این است که “دوج کوین چه کار متفاوتی انجام می‌دهد؟ این سوال مهمتر است. دوجکوین در حال ایجاد یک جامعه است. پلتفرمی که مردم از آن لذت ببرند، کارهای خوب انجام دهند و در مورد ارز دیجیتال آموزش ببینند.

اگر می‌خواهید دوج کوین بخرید، به روش های زیر عمل کنید:

۱- در یکی از صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید که دوج کوین را به عنوان گزینه خرید یا تجارت (مانند بایننس) پشتیبانی و ارائه می‌دهند.
۲- در بیشتر این پلتفرم ها باید ثبت نام کنید و هویت خود را تأیید کنید.
۳- پس از آن، Dogecoin را در یکی از لیست ها پیدا کنید.
۴- روشی را انتخاب کنید که می‌خواهید دوج کوین (کارت اعتباری یا نقدی، انتقال بانکی و غیره) خریداری کنید.
۵- تنها کاری که باید انجام دهید ذخیره کوین های جدید در کیف پول است. مطمئن ترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. Trezor مثال خوبی است.

بلاک چین مهمترین فن‌آوری قرن بیست و یکم است و از این توانایی برخوردار است که دنیا را به مکان بهتری تبدیل کند.

دوج کوین یک کوین با نماد سگ است که برای سرگرمی ایجاد شد. اما با گذشت زمان محبوبیت زیادی بدست آورد و در زمان انتشار این مقاله بین ۱۰ رمز ارز برتر بازار ارز‌های دیجیتال قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا